Mistrzostwa Europy: Aleksiej Łukjaniuk utrzymuje przewagę. Miko Marczyk notuje kolejny awans

Aleksiej Łukjaniuk i Dmitrij Jeremiejew zakończyli poranną pętlę Rally Fafe Montelongo na prowadzeniu. Na 6. pozycję awansowali Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, reprezentanci ORLEN Team.

Dzień rozpoczął OS10 Várzea Cova 1. Krótka próba nie przyniosła większych przetasowań – wygrał Yoann Bonato, dalej znaleźli się Norbert Herczig i Oliver Solberg. Szóste miejsce zajął lider imprezy, Aleksiej Łukjaniuk.

Na OS11 Monte 1 najlepszy był Solberg, przywożąc za sobą Gregoire’a Munstera i Ivana Aresa. Znów jednak różnice były bardzo niewielkie. I w taki sposób pętla zakończyła się na OS12 Guilhofrei 1. Bez większych dramatów wygrał Łukjaniuk, przed Bonato i Aresem.

Z wiadomych względów polskich kibiców najbardziej interesuje klasa ERC 1 Junior. Tam walczą Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Reprezentanci ORLEN Team dwa razy zajęli piąte miejsce, aby na koniec pętli uplasować się na znakomitym drugim miejscu. Dzięki temu Marczyk awansował na 2. miejsce w klasie i na 6. w klasyfikacji generalnej.

Prowadzi Łukjaniuk, 32 sekundy przed Bonato i 35 przed Aresem. Do końca 3. rundy ERC pozostało jeszcze sześć odcinków specjalnych.