Masz kredyt? Twoja rata wzrośnie – podziękuj Putinowi i działaniom jego wojsk. Fatalne wiadomości

Masz kredyt? Twoja rata wzrośnie – podziękuj Putinowi i działaniom jego wojsk. Fatalne wiadomości

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen (3)

Podaj dalej

Agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę niesie za sobą szereg bolesnych konsekwencji. Nie piszę tu wyłącznie o samych obrazkach, które docierają do nas od naszego sąsiada. Masz kredyt? Szykuj się na to, że rata jeszcze bardziej wzrośnie. Wojna oddziałuje na nas wszystkich – niestety.

Wszystkie osoby spłacające kredyt mają w ostatnim czasie trudne chwile. Niestety, ta decyzja Rady Polityki Pieniężnej raczej nie poprawi im humorów. 8 lutego ogłoszono kolejną podwyżkę stóp procentowych. Podwyżka była o wiele bardziej wyraźna, niż przewidywano. To fatalne informacje dla wszystkich kredytobiorców.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
fot. pixabay

Rada Polityki Pieniężnej musiała działać – podkreśla „money.pl”. Najpierw kryzys związany z inflacją. Teraz trwający konflikt zbrojny na terenie Ukrainy, do tego tracący na wartości złoty. To musiało się spotkać z reakcją. Eksperci podejrzewali, że stopy mogą wzrosnąć o 0,5%. Ostatecznie wzrosły z 2,75 do 3,5% – podaje „money.pl”. Portal podkreśla, że jeszcze w pierwszych dniach października stawka ta wynosiła 0,1%.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
fot. pixabay

O ile wzrosną raty kredytów? To oczywiście zależy od rodzaju samego kredytu i stawek. Natomiast eksperci przewidują, że w najbardziej pesymistycznych wariantach podwyżka może wynieść nawet 500 zł (dla tych, którzy mają aktualizację co 6 miesięcy – przypomina „money.pl”). Tabela „expander” wskazuje, że w niektórych przypadkach od początku października rata kredytu mogła do tej pory wzrosnąć nawet o ponad 800 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News