6. kolejka Speedway Ekstraligi. Hit we Wrocławiu – Janowski kontra Zmarzlik. Kto górą?

6. kolejka Speedway Ekstraligi. Hit we Wrocławiu – Janowski kontra Zmarzlik. Kto górą?

żużel leszno lublin gorzów zmarzlik ekstraliga

Podaj dalej

Już w nadchodzący weekend odbędzie się 6. kolejka sezonu Speedway Ekstraligi. Hitowo zapowiada się spotkanie we Wrocławiu, gdzie dojdzie do pojedynku Janowski kontra Zmarzlik. Co jeszcze nas czeka?

Ostrovia Ostrów Wielkopolski vs. Motor Lublin

Na początek weekendu, w piątek o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie lidera z ostatnią drużyną tabeli. Do Ostrowa Wielkopolskiego – który nie zdobył dotąd żadnego punktu – przyjeżdża bowiem Lublin, który… wygrał wszystkie mecze, w tym zdeklasował Unię Leszno. Ostrovia wszystkie mecze (za wyjątkiem tego przerwanego po opadach z Częstochową) przegrała różnicą 20 punktów lub więcej. W ten weekend powinno być tak samo… o ile nie gorzej.

Lublinianie mają dwóch rajderów wśród najlepiej punktujących całej ligi. Mikkel Michelsen ma średnią 2.345 a Maksym Drabik 2.241. Oprócz tego zawsze mocny Jarosław Hampel. Ostrów musi liczyć na Chrisa Holdera i Grzegorza Walaska… chociaż nie oszukujmy się – cudów w tym meczu raczej nie będzie. Spodziewajmy się wysokiego zwycięstwa Motoru. Minimum 20-punktowego. W pesymistycznym wariancie Ostrów nie wyjdzie nawet z 30 punktów.

Prognozowany przez wrc.net.pl wynik: Ostrów 30:60 Lublin

Włókniarz Częstochowa vs. GKM Grudziądz

W piątek o godzinie 20:30 w Częstochowie zawalczą drużyna miejscowego Włókniarza i przyjezdnego GKM-u. Mówimy tu teoretycznie o sąsiadach w ligowej tabeli. Zarówno Częstochowa, jak i Grudziądz, zgromadziły do tej pory po 4 punkty. Obie ekipy wygrały 2 mecze i przegrały 3. Faworyt? Raczej Włókniarz, również ze względu na atut własnego toru.

Przede wszystkim Grudziądzanie nie mogą liczyć na swojego lidera, trzeciego najlepszego zawodnika ligi, Nickiego Pedersena. Duńczyk miał poważny wypadek w meczu ligi duńskiej we wtorek, złamał żebra oraz uszkodził płuco. Wobec tego GKM musi liczyć na Krzysztofa Kasprzaka, który w tym momencie sygnuje się 21. średnią w lidze – 1.741. Częstochowa to przede wszystkim napędzeni dobrymi występami w Grand Prix Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Faworytem jest Włókniarz.

Prognozowany przez wrc.net.pl wynik: Częstochowa 50:40 Grudziądz

Unia Leszno vs. Apator Toruń

Szósta kolejka zostanie wznowiona w niedzielę o godzinie 16:30. Na „Smoczyku” w Lesznie miejscowa Unia podejmie gości z Torunia. Leszno to wicelider tabeli z 8 punktami – to oznacza 4 wygrane i 1 porażkę – z liderem z Lublina. Toruń ma na swoim koncie 4 punkty, czyli 3 porażki i 2 zwycięstwa – w tym jedno bardzo ważne – z ostatniej kolejki, na wyjeździe, w derbach z Grudziądzem.

Myślisz Leszno, mówisz… Janusz Kołodziej. Kołodziej ma na ten moment drugą średnią ligi – 2.625. Średnią powyżej 2 punktów ma też Jason Doyle, a w obwodzie są Piotr Pawlicki i David Bellego. Toruń liczy na Patryka Dudka i Roberta Lamberta. Faworytem z całą pewnością będzie Leszno, tym bardziej, że jadą na własnym torze.

Prognozowany przez wrc.net.pl wynik: Leszno 52:38 Toruń

Sparta Wrocław vs. Stal Gorzów Wielkopolski

W niedzielę o godzinie 19:15 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu czeka nas hit kolejki. Miejscowa Sparta podejmie gości z Gorzowa. Stal zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce z 6 punktami. Sparta jest piąta i ma 4 punkty. Gorzowianie pokazali już, że potrafią wygrywać na wyjeździe, pokonując GKM w Grudziądzu 39:51. W analogicznej sytuacji Sparta w Grudziądzu przegrała 49:41. Zresztą, Gorzów tylko 2 punktami przegrał z liderem z Lublina, a z Lesznem na wyjeździe przegrał w bardzo kontrowersyjnych okoliczności – też tylko 2 punktami.

Gorzów ma też najlepszego rajdera ligi – Bartosza Zmarzlika ze średnią 2.625. Przeciwstawić się jego sile spróbuje Maciej Janowski (średnia 2.194), chociaż patrząc na ostatni mecz, to liderem Wrocławian może być Tai Woffinden, który wtedy przywiózł komplet 18 punktów w 6 biegach. Kto faworytem? Gorzów wydaje się ekipą mocniejszą – pytanie jak odnajdzie się na stadionie we Wrocławiu?

Prognozowany przez wrc.net.pl wynik: Wrocław 43:47 Gorzów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News