Kierowcy tirów mają nowy sposób na oszukiwanie? ITD nie miało tutaj żadnych wątpliwości

Kierowcy tirów mają nowy sposób na oszukiwanie? ITD nie miało tutaj żadnych wątpliwości

Podaj dalej

Inspektorzy mazowieckiej ITD dotarli ostatnio do interesującego urządzenia. Pomagało ono oszukiwać kierowcy tira, który mógł liczyć czas rzekomego odpoczynku podczas jazdy. Jak to możliwe?

Odpoczynek jest bardzo ważny – ogólnie też, ale w transporcie to wręcz kluczowa sprawa. Możesz jechać przez określony czas, potem przez określony czas musisz odpoczywać. Proste. Ale dla wielu przewoźników to wyraźny problem i starają się to omijać.

itd kontrola
fot. ITD

Ten konkretny zestaw został zatrzymany do rutynowej kontroli przez funkcjonariuszy ITD z Radomia. Inspektor nabrał podejrzeń podczas oględzin tachografu. Okazało się, że w instalacji ukryty był drugi czujnik. Dzięki niemu kierowca mógł rejestrować rzekomy odpoczynek i postój podczas jazdy.

itd kontrola
fot. ITD

Przewoźnikowi grozi kara 11 tysięcy złotych. Oczywiście ciężarówka została odesłana do serwisu, gdzie wykonane zostaną usługi demontażu wyłącznika i przywrócenia tachografu do stanu zgodnego z prawem. Za te usługi zapłaci oczywiście przedsiębiorca. Niestety, tak się kończy kombinowanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News