Kierowcy tej marki powodują najwięcej wypadków. Będziecie w szoku, to nie BMW

Kierowcy tej marki powodują najwięcej wypadków. Będziecie w szoku, to nie BMW

the_all_new_2019_bmw_3_series._european_model_shown_16

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś jaka marka samochodów zamieszana jest w największą liczbę wypadków? Stereotypy mówią wprost – BMW. Natomiast rzeczywiście sprawa wygląda nieco inaczej. Na jakie auta trzeba najbardziej uważać?

Dane zgromadzone na podstawie polis OC dały nam zaskakujące wyniki. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że przy większości producentów mamy bardzo wyrównane liczby, co tylko potwierdza, że stereotypy pozostają wyłącznie stereotypami i na żadnej marce nie ciąży jakaś wyjątkowa „klątwa”.

Kierowcy w samochodach których producentów jeżdżą w najbezpieczniejszy sposób? Najmniej „szkodowych” kierowców zasiada za kierownicami aut marki Citroen. Tuż za francuskim producentem w rankingu mamy Fiata, Volkswagena oraz Mercedesa.

W przypadku Citroena zaledwie 23% kierowców zgłaszało szkody. Jeśli chodzi o Fiata i Volkswagena, to ten procent wzrasta już do 26. Co ciekawe, stosunkowo „bezpiecznie” wypada też BMW. Tutaj badania wykazały zaledwie 27% „szkodowych” kierowców.

Na przeciwległym biegunie jest… Volvo. Co ciekawe właśnie tymi samochodami jeżdżą najbardziej „szkodowi” kierowcy. Tutaj przelicznik wynosi 32%. W „czołówce” szkodowości znajdują się też kierowcy Skody, Toyoty, Mazdy oraz Forda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News