Kierowcy, pilnujcie swoich samochodów. Złodzieje upatrzyli sobie właśnie ten element waszych aut

Kierowcy, pilnujcie swoich samochodów. Złodzieje upatrzyli sobie właśnie ten element waszych aut

Podaj dalej

Pandemia koronawirusa sprawiła, że złodzieje ruszyli na polowanie. W cenie są teraz metale szlachetne, a to przełożyło się na wzmożone kradzieże katalizatorówKierowcy, pilnujcie swoich samochodów.

Jak podaje „Interia”, srebro oraz złoto biją kolejne rekordy. W porównaniu do ubiegłego roku, ceny wzrosły nawet o 40%. Podobnie jest np. z palladem, platyną, czy rodem, a więc metalami szlachetnymi, których używa się w produkcji katalizatorów. Cena tego pierwszego wzrosła o ponad 50%.

katalizator

Złodzieje oczywiście chętnie wykorzystują taki stan rzeczy. Powiedzmy tylko, że eksperci wyliczyli, że jeden katalizator może być dziś warty nawet o tysiąc złotych więcej, niż o tej porze rok temu. Pokusa jest zatem silniejsza, niż dotychczas.

Kierowcy jakich pojazdów muszą mieć się na baczności? Wychodzi na to, że w większości złodzieje łapią się za busy i większe SUVy. Jeśli chodzi o samochody osobowe, to do kradzieży dochodzi raczej przy tych starszych modelach.

Jak uchronić się przed kradzieżą? Jeśli chcemy mieć 100% spokój, zostaje nam garaż, lub parking strzeżony. W innych przypadkach pomoże oświetlone miejsce parkowania, bądź też teren utrudniający wejście pod samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News