Kierowco, uważaj! Dzisiaj lepiej schowaj samochód, inaczej może dojść do poważnych uszkodzeń

Meteorolodzy przewidują, że w niedzielę nad Polską mogą pojawić się ciemne burzowe chmury. To jeszcze nic. Według wielu prognoz może pojawić się także obfity opad dosyć sporego gradu. Lepiej schować samochód.

Kierowco, uważaj! Dzisiaj lepiej schowaj samochód, inaczej może dojść do poważnych uszkodzeń
Podaj dalej

Miejscami pojawić się mogą dość silne komórki burzowe, łączące się w większe układy. Głównym zagrożeniem powinny być intensywne i miejscami długotrwałe opady, choć nie wykluczamy też silnego, niszczącego wiatru i gradu – czytamy na popularnym facebookowym portalu „Sieć Obserwatorów Burz”.

Według wielu ekspertów maj to jeden z najbardziej wymagających okresów dla kierowców. Deszcz w połączeniu z zanieczyszczoną drogą, pozostałościami olejów i smarów i wszechobecnymi pyłkami tworzy bardzo śliską mieszaninę, w której o poślizg bardzo łatwo.

A co niosą za sobą opady gradu? Tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Przy mocnych opadach może on poważnie uszkodzić karoserię naszego samochodu. Lepiej go schować – jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej schować, niż później żałować.

Przeczytaj również