Kierowco, pod żadnym pozorem nie rób tego w samochodzie! Ryzykujesz życiem, nie tylko mandatem

Kierowco, pod żadnym pozorem nie możesz wykonać tej czynności w samochodzie. Tu nie ryzykujesz tylko mandatem, ale nawet życiem! Uwierz, że w tym przypadku potencjalne uszkodzenie samochodu jest najmniejszym problemem.

kierowco w samochodzie ryzykujesz
Podaj dalej

Każdy kolejny okres gorszej pogody, ulew, burz, czy gradobicia w naszym kraju rodzi ten sam problem. Cały czas wiele osób robi to samo. Kierowco, nie możesz się zatrzymywać na pasie ruchu! Na pasie awaryjnym zresztą też. To nie jest do tego odpowiednie miejsce, chyba, że naprawdę chcesz ryzykować własnym życiem.

kierowco w samochodzie ryzykujesz
fot. pixabay

„Interia” pisała wczoraj o sytuacji na autostradzie A4. Oczywiście pojawił się deszcz połączony z gradobiciem i co? No i oczywiście kolejni kierowcy zaczęli się zatrzymywać. Naturalnie w takich sytuacjach ulubionym miejscem ludzi jest takie pod mostem, albo wiaduktem. Dokładnie tak samo było w tym przypadku.

kierowco w samochodzie ryzykujesz
fot. pixabay

Absolutnie nie wolno tego robić. Zatrzymanie się w takim miejscu, nawet na pasie awaryjnym, jest surowo zabronione. Kiedy warunki diametralnie się pogarszają, należy zwolnić. Jeśli czujemy się niepewnie, trzeba poszukać najbliższego zjazdu, bądź też parkingu. Nigdy nie zatrzymujemy się na jezdni! I uwierzcie, mandat będzie tu najniższym wymiarem kary. W ten sposób ryzykujecie życie nie tylko swoje, ale także innych.

Przeczytaj również