Kierowca tego samochodu był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali. Oficjalny wynik? Sprawdźcie sami…

Kierowca tego samochodu był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali. Oficjalny wynik? Sprawdźcie sami…

Podaj dalej

Teoretycznie dawka alkoholu, którą miał w swoim organizmie ten kierowca, mogła go zabić. Był tak pijany, że w policyjnym alkomacie zabrakło skali. Jak to w ogóle możliwe? Jakim cudem w ogóle potrafił usiedzieć za kierownicą?

Pijany kierowca chciał zaparkować swój samochód. Nie wychodziło mu to idealnie, więc zwrócił uwagę pewnego przechodnia. Kiedy 34-letni mężczyzna w końcu zaparkował i wyszedł z auta, ledwo stał na nogach. Wtedy pieszy dokonał zatrzymania obywatelskiego i wezwał policję.

pijany kierowca

Kiedy służby przybyły na miejsce, zbadały kierowcę alkomatem. W tym o dziwo zabrakło skali, co oznaczało, że w organizmie kierowcy były ponad 4 promile alkoholu. Dokładne badanie wykazało 4,6 promila.

kierowca pijany

Teoretycznie przy 4 promilach człowiek może zapaść w śpiączkę. Przy stężeniu 4 do 5 promili, można zginąć. Oczywiście to nie są sztywne obliczenia – znamy przykłady, w których mężczyzna przeżył 12,3 promila, inny przy 14,8 spowodował wypadek. Nasz kierowca zdołał nawet zaparkować. Problemy dla niego zaczęły się później. Grożą mu dwa lata więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News