Kierowca BMW nie zrobił tutaj nic złego. Pieszym i rowerzystom ewidentnie brakuje wyobraźni…

Kierowca BMW nie zrobił tutaj nic złego. Pieszym i rowerzystom ewidentnie brakuje wyobraźni…

wypadek kierowca bmw potrącenie pieszy

Podaj dalej

To kolejna tragedia, do której nie musiało dojść. Kierowca BMW na dobrą sprawę nie zrobił tutaj niczego złego. Niestety potrącił 60-letniego pieszego, ten zginął na miejscu. Ludzie są zgodni – pieszym i rowerzystom brakuje wyobraźni.

Kierowca BMW nie zrobił tutaj nic złego. Po prostu jechał samochodem – dokładnie tak, jak jechałby każdy z nas. Dlaczego więc doszło do wypadku, w wyniku którego zginął 60-letni pieszy? Internauci są zgodni – pieszym i rowerzystom brakuje wyobraźni i pozwalają sobie na zdecydowanie za dużo.

wypadek pieszy bmw kierowca
fot. OSP Ujazd

Wypadek miał miejsce w Wólce Krzykowskiej w województwie łódzkim. 29-letni kierowca BMW jechał drogą powiatową w sobotę wieczorem – podaje „Interia”. Pojawił się deszcz, mgła, widoczność była fatalna. Jak łatwo się domyślić, pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, szedł jezdnią.

Nie chcę w tym momencie użyć zbyt mocnych słów, bo taki wypadek to zawsze tragedia. Natomiast czy 29-latek mógł tutaj cokolwiek zrobić? Był trzeźwy, wszystko wykonał prawidłowo… Z drugiej strony, czy 60-letni pieszy mógł zachować się inaczej? Po pierwsze, mógł założyć jakiś element odblaskowy. Po drugie, słysząc nadjeżdżający samochód mógł po prostu zejść z jezdni, na pobocze – odsunąć się. Pytanie, czy w ogóle szedł właściwą stroną jezdni… czy szedł tyłem do samochodu i nawet go nie widział.

Co na to internauci?

– I pewnie ubrany na czarno. Rowerzyści bez świateł, piesi bez odblasków po zmroku na nieoświetlonej drodze. Pewnie jeszcze szedł prawą stroną więc nie widział nadjeżdżającego pojazdu […] a wystarczyła zwykła kamizelka odblaskowa – napisał w komentarzu na portalu „Interia” użytkownik o pseudonimie „Mizak”.

Ogólnie rzecz biorąc wszyscy są zgodni co do tego, że winę za ten wypadek ponosi pieszy. Przede wszystkim za brak odblasków. Myślmy – dajmy sobie szansę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News