Kacper Wróblewski: „Stawiam sobie najwyższy cel – walkę o mistrzostwo Polski”

Kacper Wróblewski: „Stawiam sobie najwyższy cel – walkę o mistrzostwo Polski”

25 interakcji

Podaj dalej

Kacper Wróblewski jasno postawił sprawę po ogłoszeniu swoich planów na nowy sezon. Jego cel jest wyłącznie jeden – walka o mistrzostwo Polski nowym samochodem i z nowym pilotem.

Zawodnik zabrał głos podczas dużej konferencji prasowej ORLEN Team w Warszawie. Wróblewski odkrył tam swój nowy samochód na sezon 2020 (Volkswagen Polo GTI R5) oraz zaprezentował nowego pilota, którym został Jakub Wróbel.

Kacper Wróblewski: – Jeśli chodzi o samochód, to naprawdę miałem wiele opcji do wyboru. Wydaje mi się, że wybrałem zdecydowanie najlepiej, jak mogłem. Ważne jest to, że obsługą auta zajmie się stajnia Rallytechnology, z którą wywalczyłem mistrzostwo Polski 2WD w 2018 roku. To jest ważne. Aby osiągać wyniki muszę mieć najlepsze elementy układanki – najlepszy samochód, zespół i pilota. Czuję, że teraz dokładnie tak jest.

Zapytany o cele na nadchodzący sezon RSMP, Wróblewski postawił sprawę jasno: – Zeszły sezon nie był udany, ale to nie zmienia faktu, że przed nowym stawiam sobie najwyższe cele – chcę walczyć o mistrzostwo Polski. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy – zakończył zawodnik.

Sezon RSMP 2020 rozpocznie się od Rajdu Świdnickiego. Ten odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News