Grzywna za pijanego pasażera? Kierowca nie mógł w to uwierzyć. Sprawa trafiła do sądu…

Grzywna za pijanego pasażera? Kierowca nie mógł w to uwierzyć. Sprawa trafiła do sądu…

grzywna mandat pasażer

Podaj dalej

Oto przykład, do czego może doprowadzić nieznajomość przepisów. Grzywna za pijanego pasażera? To nie koniec problemów kierowcy. Nie mógł w to uwierzyć. Konsekwencje będą niezwykle kosztowne.

W sumie, to taka śmieszna sprawa wyszła… – mógł powiedzieć kierowca, zanim poznał konsekwencje swoich czynów. On, sam 23-latek na pozór nie zrobił absolutnie niczego złego. Natomiast konsekwencje będą dla niego bardzo kosztowne. Nie chodzi nawet o mandat – sprawa trafiła do sądu, a ten zadecyduje, jaka młodego człowieka czeka kara… i jaka grzywna.

grzywna mandat pasażer
fot. pixabay

23-latek jechał na motorowerze ze znajomym. Mieszkaniec Oświęcimia złamał dwa przepisy… chociaż nie miał o tym zielonego pojęcia. Mężczyznę zatrzymała policja. Pierwsza kwestia – uprawnienia. Może nie wszyscy wiedzą, ale osoby urodzone po 19 stycznia 1995 roku muszą mieć uprawnienia do kierowania takimi urządzeniami – podaje „Autokult”. Kierowca był w szoku dowiadując się o takim przepisie.

Ładnie śpiewała, więc dostała niższy wyrok? Jazda po alkoholu tylko dla artystów? Co tu się wydarzyło?

A to jeszcze nic. Jego pasażer był pijany. O ile w samochodzie to nie byłby problem, tak już na motorowerze jest. Byłby też problemem na rowerze, czy motocyklu. W skrócie – podróżując jednośladem nie można przewozić nietrzeźwego pasażera. Stwarza to zagrożenie dla samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Mandat? Niestety nie. Sprawa trafiła do sądu – ten zadecyduje o tym, jakie będą konsekwencje dla kierującego. „Autokult” przypomina, że za samo kierowanie bez uprawnień grozi kara w wysokości minimum 1500 zł.

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News