Funkcjonariusze ITD tylko załamali ręce… Ten kierowca ciężarówki powinien wrócić na naukę jazdy

Funkcjonariusze ITD tylko załamali ręce… Ten kierowca ciężarówki powinien wrócić na naukę jazdy

Podaj dalej

Funkcjonariusze ITD codziennie mają ręce pełne roboty. W pogoni za terminami i chęcią dużego zarobku, często zdarza się, że kierowca ciężarówki ryzykuje. Jedzie niesprawnym pojazdem, świadomie łamie przepisy. Tak samo było tym razem.

Ten kierowca ciężarówki wjeżdżał na rondo. Wtedy nagle nieoczekiwanie zgubił koło. Czy to zrobiło na nim jakiekolwiek wrażenie? Absolutnie nie. Wysiadł i schował koło, po czym pojechał dalej. ITD nie było zachwycone tym widokiem.

itd kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki jakby pomyślał, że przecież ma dużo innych kół, więc akurat to jedno nie jest mu w niczym potrzebne. Trzyosiowa naczepa wciąż miała jeszcze przecież aż pięć sprawnych kół. Ale Inspekcja Transportu Drogowego miała tu coś do powiedzenia. Ich te wyszukane argumenty nie przekonały.

ITD ukarało kierowcę mandatem. Być może kierowca był tym faktem zdziwiony, ale jego pojazd spełniał w momencie definicję niesprawnego technicznie. Oprócz tego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali kierowcy dalszej jazdy.

kierowca ciężarówki itd

Tak więc powiedzmy sobie to wprost – ten kierowca celowo złamał przepisy. OK – nie kontrolował tego, że straci koło. Ale świadomie go schował i udał się w dalszą podróż niesprawnym pojazdem. Wszystko rozumiemy, terminy itp., ale nie można przy tym wszystkim łamać prawa i narażać innych na niebezpieczeństwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News