F1 Grand Prix Austrii: Ferrari dyktuje tempo przed wyścigiem sprinterskim. Bottas w czołówce

Carlos Sainz wykręcił najlepszy czas podczas 2. sesji treningowej na torze Red Bull Ring. Drugą pozycję w finałowym treningu weekendu F1 w Austrii zajął jego zespołowy kolega Charles Leclerc.

Drugi trening przed Grand Prix Austrii F1 rozpoczął się o godzinie 12:30. Zawodnicy mieli godzinę na to, aby po raz ostatni sprawdzić ustawienia przed wyścigiem sprinterskim. Weekend sprinterski to jeden z wyjątków w sezonie Formuły 1, kiedy to odbywają się wyłącznie dwa treningi… ale również aż dwa wyścigi. Jak prezentuje się sytuacja w górach Styrii?

W 2. treningu najlepszy czas wykręcił Carlos Sainz. Hiszpan pokonał o 0,050 s swojego zespołowego kolegę z Ferrari Charlesa Leclerca. Trzecie miejsce zajął Max Verstappen, zaś pierwszą piątkę skompletowali kierowcy Alpine – Fernando Alonso oraz Esteban Ocon.

Bardzo dobre 8. miejsce zajął reprezentujący Alfa Romeo F1 Team ORLEN Valtteri Bottas. Fin pokonał nawet kierowcę Mercedesa, Lewisa Hamiltona. Dobrą 14. pozycję zajął drugi kierowca Alfy – Guanyu Zhou, tracąc do zwycięzcy niewiele ponad sekundę. Kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN przejechali łącznie 60 okrążeń.

Wyścig sprinterski rozpocznie się o godzinie 16:30. Zawodnicy pokonają dystans 24 okrążeń, co powinno zająć im około pół godziny.