Dziś w nocy potężny mróz – nawet -20 stopni! Koniecznie wyciągnij te rzeczy z samochodu

Dziś w nocy potężny mróz – nawet -20 stopni! Koniecznie wyciągnij te rzeczy z samochodu

mróz zima śnieg lód prognoza pogoda temperatury imgw samochód

Podaj dalej

To będzie niezwykle mroźna noc. Słupki termometrów w wielu miejscach mogą wskazać nawet -20 stopni Celsjusza. Jak się zachować w takiej sytuacji? Mróz może uszkodzić wiele rzeczy, dlatego nie wolno zostawiać ich na zewnątrz, ani w samochodzie. Lepiej o tym pamiętać – inaczej narażamy się niestety na duże straty materialne. Jak przygotować swój samochód na nadchodzącą noc?

Nadchodząca noc może dla wielu osób przynieść totalny szok. Nad nasz kraj nadchodzi potężny mróz. Synoptycy mówią o tym, że w wielu miejscach słupki termometrów mogą wskazywać nawet -20 stopni. To czas, w którym szczególnie należy zwrócić uwagę na to, co zostawiamy w samochodzie. Jeśli nie chcemy ponieść strat materialnych, bądź po prostu zmarnować konkretnych produktów, powinniśmy zabrać je ze sobą do domu. Na co szczególnie należy uważać?

mróz prognoza pogoda samochód śnieg
fot. pixabay

„Meteo” wskazuje, ze dzisiejszej nocy będzie bardzo zimno. W niektórych miejscach, szczególnie na Pomorzu, czy Mazurach, może być nawet -20 stopni Celsjusza. Co więcej, prognozy zakładają, że największy atak mrozu może dopiero nadejść. W wielu prognozach nagły, jeszcze większy spadek temperatury zauważamy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zatem świąteczny tydzień może rozpocząć się do naprawdę potężnych mrozów. W kolejnych dniach praktycznie w całej Polsce powinno być na minusie i to sporo!

Tankuj, póki jest tanio! W kolejnych dniach diesel znów za ponad 8 zł. A benzyna? Też w górę!

Czego przy takich temperaturach nie należy zostawiać w samochodzie? No cóż – najlepszą odpowiedzią będzie – niczego! Natomiast należy zwrócić uwagę m.in. na sprzęt elektroniczny. Mróz może mieć tutaj fatalny wpływ m.in. na baterie, czy akumulatory. Pozostawienie sprzętu na mrozie na następnie próba uruchomienia go w ciepłym pomieszczeniu może spowodować zgromadzenie, a następnie skroplenie pary wodnej wewnątrz urządzenia. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co robi woda z urządzeniem elektrycznym.

mróz prognoza pogoda samochód śnieg
fot. pixabay

Na co jeszcze uważać?

W samochodzie na mrozie nie powinno się zostawiać pod żadnym pozorem leków, czy też gazowanych napojów. Czy próbowaliście kiedyś schłodzić np. szampana w zamrażarce? Jeśli tak, to prawdopodobnie wiecie, jak może się zakończyć przechowywanie gazowanych napojów na dużym mrozie. Ciśnienie może po prostu rozsadzić butelkę. Nie chcesz wiedzieć, ile to oznacza sprzątania w twoim samochodzie. Na dobrą sprawę na takim mrozie lepiej nie zostawiać… niczego, czego nie wsadzilibyśmy w domu do zamrażarki. To proste.

Już dzisiaj benzyna za 6,04 zł a diesel za 6,86 zł?! Sprawdź, gdzie można zatankować w takich cenach

Oczywiście przy takich mrozach trzeba też zadbać o sam samochód. Nie należy przede wszystkim go przy takich temperaturach myć. No – chyba, że chcecie mieć rozszarpane uszczelki i kompletnie zamarznięte drzwi, szyby i zamki. Jeśli jesteśmy już przy szybach, to warto byłoby coś na nie położyć. Jeśli nie mamy specjalnej maty z folią, to dobrze sprawdzą się też na przykład koce. Powinniśmy też zadbać o porządną skrobaczkę do szyb. Możemy być pewni, że w kolejnych dniach się przyda…

Makaron wkrótce zniknie ze sklepowych półek? Niepokojące sygnały z rynku – produkcja się nie opłaca

Co jeszcze warto zrobić? Jeśli szykujecie się do jakiejś dłuższej trasy, to najlepiej sprawdzić kondycję akumulatora. Przy mrozach rzędu -20 stopni Celsjusza możemy być pewni tego, że o poranku wiele samochodów nie odpali. Można temu zapobiec i jeśli akumulator nie jest w najlepszym stanie, to od razu go wymienić. W ten sposób przynajmniej unikniemy porannego rozczarowania i niemiłej niespodzianki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News