DTM: Robert Kubica znów trzynasty. Strata do zwycięzcy drugiego treningu wyniosła tylko 0,5 sekundy

DTM: Robert Kubica znów trzynasty. Strata do zwycięzcy drugiego treningu wyniosła tylko 0,5 sekundy

Podaj dalej

Dzisiejsze zajęcia zawodników serii DTM na torze Nurburgring dobiegły końca. Kierowcy zaliczyli drugą sesję treningową. Robert Kubica zajął w niej trzynaste miejsce, ale stracił do zwycięzcy bardzo niewiele.

W drugim treningu weekendu DTM na torze Nurburgring najlepszym czasem popisał się Nico Muller w Audi. Zawodnicy tego właśnie producenta skompletowali całe podium – za Mullerem uplasowali się Jamie Green – zwycięzca pierwszego treningu – oraz Mike Rockenfeller.

Za trójką Audi pojawił się najlepszy z zawodników BMW – Philipp Eng. Za nim następna trójka Audi – Rene Rast, Robin Frijns i Fabio Scherer oraz kolejny przedstawiciel BMW – Marco Wittmann. Pierwszą dziesiątkę skompletowali Ferdinand Habsburg i Loic Duval.

Robert Kubica zajął miejsce trzynaste. Zawodnik zespołu ORLEN Team ART wykręcił najlepszy czas na poziomie 1:20,490. Po raz kolejny możemy spojrzeć na różnice w czołówce. Gdyby Polak pojechał okrążenie o 0,1 s szybciej, wbiłby się do pierwszej dziesiątki. Zresztą, do zwycięskiego Mullera kierowca ORLEN Team stracił tylko 0,5 s. To na pewno napawa nas optymizmem.

Kolejne zajęcia na torze Nurburgring już jutro. O godzinie 10:40 wystartują 20-minutowe kwalifikacje do pierwszego wyścigu. O godzinie 13:30 zawodnicy pojawią na gridzie, a następnie przystąpią do ścigania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News