DTM: Rene Rast z czwartym pole position sezonu. Robert Kubica kończy czasówkę na 15. pozycji

DTM: Rene Rast z czwartym pole position sezonu. Robert Kubica kończy czasówkę na 15. pozycji

Podaj dalej

Rene Rast sięgnął po pole position przed pierwszym wyścigiem weekendu DTM na torze Zolder. 15. pozycję zajął reprezentujący barwy zespołu ORLEN Team ART Robert Kubica. Jak wyglądała rywalizacja?

Sobota przywitała zawodników serii DTM ładną pogodą. Z nieba na tor spoglądało piękne słońce, więc zawodnicy mogli walczyć na całego. Sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się równo o godzinie 10:40 i trwała 20 minut. Wtedy zawodnicy mogli rywalizować o jak najlepsze pole startowe do popołudniowego wyścigu.

Najlepszym czasem popisał się Rene Rast z zespołu Audi Sport Team Rosberg. 0,346 s stracił do niego drugi Timo Glock w BMW, trzeci był Robin Frijns w kolejnym Audi. Holender był najlepszy w obu treningach i liczył na podtrzymanie passy, ale w kwalifikacjach musiał uznać wyższość dwóch rywali.

15. pozycję zajął zawodnik ORLEN Team ART – Robert Kubica. Polak wykręcił czas na poziomie 1:31,416, co oznaczało wynik o 2,429 s gorszy od Rasta. Za naszym kierowcą stawkę zamknął wyraźnie odstający Fabio Scherer. Wyścig rozpocznie się o godzinie 13:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News