Domowa kwarantanna? Dla fanów motorsportu to nie problem. Lista najlepszych gier na rynku

Domowa kwarantanna? Dla fanów motorsportu to nie problem. Lista najlepszych gier na rynku

Domowa kwarantanna? Dla fanów motorsportu to nie problem. Lista najlepszych gier na rynku

Podaj dalej

Nie często zdarza się sytuacja, w której możemy zostać bohaterami tylko dzięki temu, że zostaniemy w domu i będziemy siedzieć na czterech literach. Czas ten można spożytkować np. na gry. W co warto zagrać?

Rajdy

Jeśli jesteś fanem rajdów i masz dobry sprzęt, nie ma obecnie na rynku lepszego tytułu, niż Dirt Rally 2.0. Po prostu nie ma i już. Najlepsze samochody, kapitalna grafika, genialny dźwięk, fantastyczne odcinki specjalne w wielu lokalizacjach, a do tego np. rallycross. Dirt po prostu wymiata na całego i każdemu zapewni długie godziny rozgrywki.

Jeśli nie liczy się dla was realistyka prowadzenia samochodu, a chcecie po prostu zagłębić się w światek mistrzostw świata, polecamy WRC 8. Jak już mówiliśmy, jeśli chodzi o fizykę, nie jest najlepiej, natomiast gra posiada licencję WRC, więc mamy tu najnowsze samochody, wszystkie zespoły, wszystkie rajdy, zadowalającą grafikę oraz rozbudowany tryb kariery.

Z drugiej strony, jeśli grafika i dźwięki nie mają dla was znaczenia, a liczy się wyłącznie fizyka i realistyka, na rynku od kilkunastu lat rządzi jeden tytuł – Richard Burns Rally. Tutaj nie zagracie ani na klawiaturze, ani na padzie… Tzn. możecie, ale ostrzegamy, że w przypływie irytacji komputer może wylecieć przez okno. Tu podstawa to kierownica i godziny treningów, natomiast RBR to symulacja, która jest absolutnie wybitna i ciężko podejrzewać, żeby na rynku pojawił się jej godny następca gry.

Wyścigi

Może chcecie zagrać w wyścigi? Jeśli posiadacie konsolę, to wybór jest prosty. Na Play Station ogromną popularnością cieszy się Gran Turismo, na Xboxie zagramy w Forzę Motorsport. Można by powiedzieć, że teoretycznie zamysł jest tutaj identyczny – mnóstwo torów, mnóstwo samochodów, fajny model jazdy, ciekawa kariera… nic, tylko się bawić!

Są też na rynku tytuły, które nieco bardziej wchodzą w symulatory. Możemy tutaj wymienić chociażby Assetto Corsa, rFactor, czy iRacing. Tutaj naprawdę możemy sobie fajnie pojeździć. O profesjonalizmie w przygotowaniu tych gier niech świadczy fakt, że często sięgają po nie zawodowcy. Na tych platformach często trenują oni przed wyścigami i spędzają czas wolny.

Oczywiście możecie też zabawić się w Roberta Kubicę, czy Lewisa Hamiltona i spróbować swoich sił w Formule 1. Tytuł F1 2019 jest naprawdę zadowalający. Dźwięk jest świetny, a grafika to prawdziwa poezja. Ciężko jest czasami rozróżnić, czy mamy do czynienia z grą, czy z prawdziwym wyścigiem. Bardzo rozwinięta kariera, świetny model jazdy – F1 to kolejny tytuł, przy którym można spędzić długie godziny.

Koronawirus a jazda samochodem. Jak się zabezpieczyć? [PRZEPIS NA PŁYN DO DEZYNFEKCJI]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News