Demony prędkości! Poważna kraksa dwóch… rowerzystów. Jak do tego doszło?

Demony prędkości! Poważna kraksa dwóch… rowerzystów. Jak do tego doszło?

Podaj dalej

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie poinformowała, że w weekend doszło do wypadku rowerzystów. Niestety, nie obyło się bez złamań u mężczyzn. Ale jak w ogóle doszło do wypadku na ścieżce rowerowej?

Jak twierdzi policja, rowerzyści często nie zachowują żadnych zasad bezpieczeństwa, a sam pojazd – rower – często jest bagatelizowany. Niektórzy rowerzyści nie przestrzegają reguł nawet na ścieżkach rowerowych, a później przenoszą te same zachowania na ulice, czym wywołują poważne zagrożenie.

W weekend w Świebodzinie doszło do wypadku na ścieżce rowerowej. Z niewyjaśnionych przyczyn jeden rowerzysta czołowo zderzył się z drugim… 48 i 28-latek wylądowali w szpitalu. Obaj doznali złamania łopatki, starszy rowerzysta złamał też rękę.

Jak do tego doszło? Nie wiadomo… Policja podkreśla, że rowerzyści bardzo często nie stosują się do reguł. Nie mają żadnych egzaminów, nie muszą znać przepisów, nie mają praktycznie żadnych obowiązków, nie płacą OC, nie płacą podatku drogowego itd. A jakie są pomysły rządu? Oczywiście – zabrać pas jazdy kierowcy, oddać rowerzyście.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News