Dacia znika z rynku? Sensacyjne doniesienia – jakim cudem to możliwe? To była trudna decyzja

Dacia znika z rynku? Sensacyjne doniesienia – jakim cudem to możliwe? To była trudna decyzja

dacia rosja logan sandero duster

Podaj dalej

Dacia to pewnego rodzaju fenomen na rynku. Samochody są dosyć komfortowe, nowoczesne i wytrzymałe, ale ich największą zaletą jest… cena. Dacie są przede wszystkim tanie w porównaniu do konkurencji. Skąd więc takie doniesienia?

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Dacia zniknie z rynku rosyjskiego. Sprawa jest dosyć skomplikowana. W momencie wybuchu wojny Renault wycofało się z rosyjskiego rynku. Koncern posiadał jednak udziały w tamtejszym AwtoWAZ i własną fabrykę. Jak podaje „Interia” – firma odsprzedała wszystko za symbolicznego 1 rubla.

dacia rosja logan sandero duster
fot. pixabay

Od teraz rosyjski AwtoWAZ będzie mógł produkować nadal chociażby modele Logan, Sandero i Duster. Natomiast oczywiście nie będzie to już Dacia, bo Renault wycofało się z Rosji. Otóż okazuje się, że od teraz Dacie w Rosji można będzie spotykać pod szyldem… Łady. To znaczy – teoretycznie będzie można…

Samochody elektryczne znikną z dróg szybciej, niż się pojawiły. Diesel i benzyna pozostaną z nami na zawsze

Bo nie wiadomo, czy Rosjanie w ogóle ruszą z produkcją i zaczną wytwarzanie nowej Łady-Dacii. Kwestia w tym, że nie można tam eksportować żadnych części z Unii Europejskiej. Więc albo AwtoWAZ opracuje własny system i własne części, albo żadnego samochodu tak czy inaczej nie wyprodukuje. No cóż – nie jest mi ich jakoś szczególnie żal.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Źródło: Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News