Czym grozi kolejna odsłona dieselgate? Tym razem Diesel umrze już całkowicie bezpowrotnie

Czym grozi kolejna odsłona dieselgate? Tym razem Diesel umrze już całkowicie bezpowrotnie

diesel

Podaj dalej

Afera dieselgate związana z samochodami Volkswagena sprawiła, że silniki typu Diesel powoli zaczęły umierać. Niestety, teraz szykuje nam się kolejna odsłona afery. A to może doprowadzić do tego, że te silniki wymrą bezpowrotnie.

Dieselgate nie tylko wpędził w potężne tarapaty Volkswagena. Oznaczał też fakt, że duża grupa unijnych aktywistów na poważnie wzięła się za silniki typu Diesel. Wydaje mi się, że kolejne normy emisji spalin sprawiają, że silniki te są słabsze, bardziej awaryjne i zarazem droższe. Czy będzie kolejna odsłona afery i co ona zmieni tym razem?

diesel
fot. freepik.com

O systemy fałszujące pomiary emisji spalin w swoich samochodach oskarżone jest Renault. A to będzie kolejna pożywka do tego, aby zaatakować. Jeśli ktoś na najwyższych szczeblach w Unii Europejskiej miał wątpliwości, czy aby należy tak surowo traktować te silniki, to teraz już żadnych wątpliwości nie będzie. Szykuje się kolejna brutalna ofensywa.

diesel dieselgate renault
fot. freepik.com

W efekcie możemy spodziewać się tego, że Diesel zostanie po prostu zarżnięty. Kolejne afery, jak głośna sprawa z Renault, tylko im w tym pomogą. No cóż – wydaje się, że ostatnie normalne modele aut z silnikami spalinowymi wychodzą właśnie teraz. A może jest już za późno. Może ostatnie normalne auta wyszły przy poprzednich normach?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News