Czy to było świadome łamanie przepisów? ITD pojawiło się na miejscu i powiedziało stanowcze stop

Czy to było świadome łamanie przepisów? ITD pojawiło się na miejscu i powiedziało stanowcze stop

Podaj dalej

Czy kierowcy tirów często łamią przepisy i czy robią to świadomie? Niestety, to się zdarza i to dosyć często. ITD za wszelką cenę stara się ukrócić tego typu akcje i tak samo było tym razem. Chociaż problem był akurat inny.

Które przepisy kierowcy ciężarówek łamią najczęściej? Głównie te stanowiące o odpowiednim czasie pracy i odpoczynku. Często łamany jest też zakaz wyprzedzania, zdarzają się zdecydowanie przeładowane zestawy. Ale nie można też zapominać o zakazach jazdy. ITD czuwa na straży.

kontrola itd
fot. ITD

I tym razem inspektorzy wybrali się na drogę wojewódzką numer 467, gdzie obowiązuje ograniczenie tonażowe. Nie mogą poruszać się tamtędy ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 ton. I niestety, ten przepis świadomie był łamany i to nagminnie.

zatrzymanie itd
fot. ITD

Mieszkańcy w końcu się zdenerwowali i postanowili wezwać na miejsce służby. Inspektorzy w trakcie kilku godzin zatrzymali cztery pojazdy łamiące przepisy. Tłumaczenia były proste – roztargnienie, oraz niewiedza. Posypały się mandaty oraz punkty karne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News