Chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Komendant policji zatrzymany za jazdę po pijaku

Chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Komendant policji zatrzymany za jazdę po pijaku

Podaj dalej

Mówić jedno, robić drugie. Wedle takiej reguły postąpił komendant policji w Oławie. Sam niedawno wręczał dyplomy funkcjonariuszom walczącym z nietrzeźwymi kierowcami. Teraz został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

O odwołaniu komendanta poinformowała dolnośląska policja. Paweł U. był szefem oławskiej policji do tegorocznej majówki. Podczas jazdy samochodem były już komendant uderzył w kilka słupków przy drodze. Na szczęście rannych nie było, natomiast policja obecna na miejscu stwierdziła, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu.

Historię mężczyzny przytaczał m.in. „Fakt”. Czytamy, że Paweł U. czynnie brał udział w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Wielokrotnie wspierał funkcjonariuszy walczących z tym procederem i chętnie angażował się we wszelkie tego typu akcje.

Policja nie podała informacji na temat tego ile alkoholu znajdowało się w organizmie byłego komendanta. Obecnie toczone jest wobec niego postępowanie administracyjne mające na celu wydalenie go ze służby. Sprawą mężczyzny zajmuje się prokuratura.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News