Chcesz kupić samochód, ale boisz się "kota w worku"? Nie musisz wychodzić z domu - sprawdzą auto za ciebie

Chcesz kupić samochód, ale boisz się "kota w worku"? Nie musisz wychodzić z domu - sprawdzą auto za ciebie

samochód kupno używany auto

Podaj dalej

Chcesz kupić, albo sprzedać samochód, ale jednocześnie nie znasz się na motoryzacji? Często boimy się, że kupimy kota w worku – auto będzie się sprawowało dobrze przez miesiąc, albo dwa… a potem zacznie odsłaniać swoje problemy. Jak tego uniknąć?

Jest kilka sposobów na to, aby dobrze sprzedać, jak również dobrze kupić samochód. W pierwszym wariancie sprzedający nie wie do końca co posiada. Zwykły samochód w rzeczywistości może okazać się perełką. O wiele cenniejszą, niż to, co jest na rynku. Z drugiej strony można kupić kota w worku – auto niby zadbane, ale jednak posiadające swoje bolączki. Jak rozwiązać taką sytuację?

samochód sprzedaż kupno używany spotawheel autotesto
fot. pixabay

W obu przypadkach można udać się do mechanika, na stację, wykonać przegląd. Można też zaufać znajomemu, który zna się na rzeczy. Chociaż – z tym różnie to bywa. Często takie „porady” nie są do końca miarodajne. Można też zaufać specjalistom, a tak się składa, że na rynku tacy specjaliści są…

Spotawheel to innowacyjna platforma e-commerce zajmująca się sprzedażą i odkupem samochodów używanych. Dzięki współpracy z Autotesto, sieci niezależnych ekspertów motoryzacyjnych, w ofercie pojawiła się możliwość przeprowadzenia inspekcji auta przed sprzedażą w dogodnym miejscu i terminie. Kooperacja obu firm rozpoczęła się w lutym, a obecnie zakres oferowanych usług obejmuje teren całego kraju.

samochód sprzedaż kupno używany spotawheel autotesto
fot. pixabay

Niech sprawdzą to specjaliści…

W każdym miesiącu do Spotawheel trafia kilka tysięcy klientów, którzy chcą sprzedać swój samochód. Firma przeprowadza obowiązkową inspekcję każdego pojazdu, która opiera się na szczegółowym przeglądzie pod kątem technicznym (wycieki, zużycie poszczególnych podzespołów oraz pełna historia pojazdu). Tylko 5% samochodów oferowanych na rynku wtórnym spełnia rygorystyczne kryteria marki.

Dzięki współpracy z Autotesto, firmie zajmującej się szczegółowym sprawdzaniem samochodów używanych, klienci Spotawheel mogą umówić taką usługę w dowolnym miejscu i terminie. Cały proces inspekcji oraz procedura kontroli samochodu prowadzona jest zgodnie ze standardami Spotawheel.

samochód sprzedaż kupno używany spotawheel autotesto
fot. pixabay

Spotawheel opracowało autorską procedurę inspekcji pojazdów, a na podstawie dostępnych danych i parametrów tworzone są algorytmy, dzięki którym firma może zaproponować klientom najkorzystniejszą cenę za samochód, będącą wypadkową stanu auta, popytu na rynku oraz aktualnej sytuacji ekonomicznej. Dzięki m.in. takim rozwiązaniom cyfrowym proces sprzedaży jest transparentny i bezproblemowy.

Cena ustalana na podstawie…

Samochód weryfikowany jest m.in. pod kątem wizualnym, eksploatacyjnym oraz możliwych uszkodzeń. Wynikiem każdorazowej usługi jest powstanie szczegółowego raportu z inspekcji, który klient otrzymuje maksymalnie do 48 godzin od momentu przyjęcia realizacji. Zawarte w nim informacje dotyczą m.in. stanu karoserii, szyb, oświetlenia, kół i ogumienia, komory silnika oraz podwozia. Eksperci weryfikują wiarygodność dostarczonej do wglądu dokumentacji oraz to, czy jest kompletna. Na jej bazie uzupełniane są podstawowe informacje o pojeździe, a wszelkie braki i uwagi są odpowiednio odnotowywane.

samochód sprzedaż kupno używany spotawheel autotesto

W raporcie znajdują się dane dotyczące stanu wyposażenia oraz wnętrza pojazdu. Rzeczoznawcy oceniają m.in. stan tapicerki, określają wszelkie zniszczenia, zabrudzenia, przypalenia i inne wady. Weryfikują stan elementów plastikowych, metalowych i drewnianych. Auto zostaje poddane badaniu diagnostycznemu wykonywanemu za pomocą komputera.

Spotawheel to dealer oraz innowacyjna platforma e-commerce zajmująca się sprzedażą samochodów używanych. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 2019 roku. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm na rynku aut używanych w Europie i 39. pozycję wśród 1000 najszybciej rosnących przedsiębiorstw na naszym kontynencie.

Gwarancja i pewność wyboru?

Problem zatem rozwiązuje się sam. Zarówno, jeśli chcesz sprzedać, jak i kupić samochód. Usługi oferowane przez Spotawheel i Autotesto zapewniają spokój. Na bazie skomplikowanej i szczegółowej inspekcji wiesz, co sprzedajesz. Z drugiej strony kupując auto masz pewność, że zostało odpowiednio sprawdzone pod każdym względem i nie kupisz „kota w worku”. Jednocześnie mając pewność, że płacisz rzeczywistą wartość danego egzemplarza i nie przepłacasz przez czyjeś widzi mi się.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News