Absolutny król bezdroży. Krzysztof Hołowczyc jak wino – im starszy, tym lepszy! Prawdziwa dominacja

Absolutny król bezdroży. Krzysztof Hołowczyc jak wino – im starszy, tym lepszy! Prawdziwa dominacja

Krzysztof Hołowczyc Przejdź na TY (5)

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc oraz Łukasz Kurzeja wygrali Baja Poland. To skłania do myślenia. Pomimo wieku 59 lat Hołek nadal jest znakomity. Nadal jest piekielnie szybki i nadal wie, jak prostować prawą nogę. Rywale tym razem nie mieli z nim najmniejszych szans.

Krzysztof Hołowczyc jest jak wino. Im starszy, tym lepszy. Ikona polskiego motorsportu udowodniła to dosadnie podczas Baja Poland. Hołek już wcześniej w tym sezonie pokazał, że wie jak szybko jeździć. Przecież wygrał Hungarian Baja, poprzednią rundę Pucharu Świata w Rajdach Baja. Chociaż akurat w tamtym przypadku mieliśmy o wiele bardziej zaciętą rywalizację. Przecież Hołek i Yazeed Al Rajhi ukończyli imprezę z takim samym czasem, ale Polak zwyciężył, bo wygrał pierwszy oes imprezy. Tak mówił regulamin.

Krzysztof Hołowczyc Przejdź na TY
fot. X-Raid Media

W Szczecinie i okolicach nie było już najmniejszej potrzeby do tego, aby zaglądać w regulamin. Hołek wygrał prolog w Szczecinie. W Drawsku Pomorskim drugiego dnia nie było już czego zbierać. Hołowczyc dołożył Al Rajhiemu na pierwszym przejeździe ponad 6 minut, na drugim ponad 2. Można powiedzieć, że niedzielne próby były już tylko formalnością. Tam z przewagi 8 i pół minuty zrobiło się niemal 11…

Krzysztof Hołowczyc Przejdź na TY
fot. X-Raid Media

Wynik załogi Hołowczyc/Kurzeja jest wybitny. Lider Pucharu Świata, Yasir Seaidan stracił do nich prawie 16 minut. Ten sam Seaidan, który na tegorocznym Dakarze regularnie meldował się w pierwszej dziesiątce na etapach. A 11 minut stracił Al Rajhi, ten sam, który w Dakarze 2021 wygrał siódmy etap – maraton z Ha’il do Sakaki oraz dziesiąty etap z Neom do Al Ula. Nadal ktokolwiek ma wątpliwości co do jakości rywali?

fot. X-Raid Media

Wciąż ma niesamowite tempo…

Hołowczyc to człowiek, który na rajdowych trasach ma już ogromne doświadczenie. W rajdach terenowych to doświadczenie jest czymś nieocenionym. Natomiast nawet najbardziej doświadczony zawodnik nie wygra nawet jednego etapu, kiedy nie potrafi szybko jeździć. Hołek udowodnił, że wciąż jest potwornie szybki, a dodatkowo bezbłędny. Takie połączenie często jest gwarancją sukcesów.

Sukcesem była też bez wątpienia akcja Przejdź na TY z Hołkiem. w parku serwisowym w Szczecinie pojawiły się masy kibiców. Atmosfera jak zwykle była fantastyczna, a gwiazda była tylko jedna – Hołowczyc. Kibice zasypywali go pytaniami i przekonywali się, że nie dość, że jest szybki, to jest przede wszystkim porządnym, fajnym facetem, z którym można pogadać o wszystkim.

fot. X-Raid Media

Hołek z siedmioma zwycięstwami jest zdecydowanym dominatorem Baja Poland. Ale o tym, że na poligonie w Drawsku nie ma równie szybkiego wiedzieliśmy od dawna. Hołowczyc jest też liderem mistrzostw Polski i po zaledwie trzech startach w tym sezonie Pucharu Świata już zameldował się na podium cyklu. To jest coś, obok czego nie da się przejść obojętnie.

Przeczytaj również