Kubica wróci do ścigania w F1 wcześniej, niż się spodziewaliśmy? Tak uważa szef Alfa Romeo Racing Orlen

Kubica wróci do ścigania w F1 wcześniej, niż się spodziewaliśmy? Tak uważa szef Alfa Romeo Racing Orlen

Podaj dalej

Robert Kubica ma duże szanse na powrót do stawki Formuły 1 szybciej, niż się tego mogliśmy spodziewać. Tak twierdzi szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen – Frederic Vasseur. 

Po spędzeniu całego roku 2019 okupując pozycje na samym dole stawki wspólnie z ekipą Williamsa, Robert Kubica na początku tego tygodnia przypomniał o sobie wszystkim krytykom. Polak, pełniący funkcję 3. kierowcy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, wykręcił bowiem najlepszy czas na przedsezonowych testach w Barcelonie. 

Nie musieliśmy czekać długo, aby pojawiły się pierwsze spekulacje, że 35-latek wciąż jest wystarczająco szybki, by ścigać się na najwyższym poziomie. Szef zespołu Frederic Vasseur, zapytany przez dziennikarzy Eleven Sports, czy ma szanse wrócić na fotel kierowcy wyścigowego, odpowiedział: – Na pewno. 

– Jeśli spojrzymy na to, gdzie Robert jest w chwili obecnej, na pewno jest mu bliżej, niż jeszcze kilka lat temu. Zadanie, które miał przed rokiem, nie było łatwe. Znam George’a Russella, który ścigał się w moim zespole i oceniam go bardzo, bardzo wysoko. To była trudna sytuacja dla Roberta – kontynuuje Vasseur. 

– Teraz jednak, praca którą wykonuje dla naszego zespołu i ściganie się w DTM, będą miały ogromny wpływ na jego przyszłość – dodał. 

Robert Kubica zakończył dzień z najlepszym czasem! Kimi Raikkonen daleko w tyle

Vasseur nie powiedział jednak wprost, że Kubica ma szanse na awans w zespole Alfa Romeo Racing Orlen. – Nasze porozumienie koncentruje się na bieżącym sezonie. Najważniejszą rzeczą jest wynik pod koniec roku, a nie słowa wypowiedziane 12 miesięcy wcześniej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News