Kuba Przygoński zmienia pilota. W jego CV m.in. zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Kuba Przygoński zmienia pilota. W jego CV m.in. zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Kuba Przygoński zmienia pilota. W jego CV m.in. zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Podaj dalej

Czwarty w samochodowej stawce tegorocznego Rajdu Dakar, Kuba Przygoński po trzech sezonach rozstaje się z dotychczasowym pilotem Tomem Colsoulem. Na prawym fotelu Polaka zasiądzie doświadczony Timo Gottschalk.

44-latek, podobnie jak Colsoul, posiada w dorobku zwycięstwo w Rajdzie Dakar jako pilot Nassera Al-Attiyaha (2011, Volkswagen Race Touareg 3). Triumf poprzedzony był drugą lokatą, także z Katarczykiem we wcześniejszej ewolucji fabrycznego Touarega. Ostatnio Niemiec pilotował Yazeeda Al-Rajhiego. Polsko-niemiecki duet zaliczy Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych (trofeum broni Przygoński) oraz Dakar Rally 2020.

Miło mi poinformować, że w nowym sezonie cross country w fotelu pilota rajdówki zasiądzie niezwykle doświadczony pilot…

Gepostet von Kuba Przygoński am Montag, 4. Februar 2019

Kuba Przygoński i Tom Colsoul startowali razem od kwietnia 2016 r., gdy wzięli udział w Abu Dhabi Desert Challenge. Polak ostatnie dwa Dakar Rally z Belgiem kończył w czołowej piątce (5. w 2018, 4. w 2019). W zeszłym roku zdobyli Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych, w jeszcze poprzednim byli drudzy. Colsoul posiada w dorobku 1 zwycięstwo w Dakarze (2012) z Polakiem, Darkiem Rodewaldem – pilotem pokładowym Gerarda de Rooya (Iveco PowerStar).

Tom Colsoul wraca z kolei na prawy fotel do Berhnarda ten Brinke. Holender i Belg tworzyli załogę w latach 2014-2015. Ten Brinke w tegorocznym Rajdzie Dakar startował fabryczną Toyotą Hilux z trzykrotnym rajdowym mistrzem Polski (jako pilot Bryana Bouffiera), Xavierem Panserim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News