Kuba Przygoński kończy Puchar Świata na 2. miejscu

Kuba Przygoński kończy Puchar Świata na 2. miejscu

10 interakcji

Podaj dalej

W ostatniej rundzie cyklu, Baja Portalegre 500 załoga ORLEN Team zajęła 3. pozycję i awansowała o jedno miejsce w klasyfikacji końcowej. Przygoński i Gottschalk do końca walczyli o tytuł z Orlando Terranovą, który ostatecznie wygrał zarówno rajd, jak i Puchar Świata.

Różnice punktowe w czołówce przed ostatnią rundą były minimalne. Załoga ORLEN Team zajmowała 3. pozycję ze stratą 2 punktów do Orlando Terranovy i 3 do lidera Władimira Wasiliewa. Rosyjski kierowca jadący Toyotą Hilux nie uniknął kłopotów na przedostatnim odcinku specjalnym i odpadł z walki o dwa pierwsze miejsca. W starciu dwóch Mini John Cooper Works Rally górą był Terranova, który dojechał na metę rajdu z przewagą 4,42 min nad Przygońskim i Gottschalkiem.

Kuba Przygoński: Był to bardzo długi i tak naprawdę ciężki sezon, z wieloma przygodami. Cieszymy się z drugiego miejsca. Wielkie gratulacje dla Orly’ego Terranovy, który wygrał. W Portugalii do końca wszystko mogło się wydarzyć. Na drugim odcinku pękła nam felga, ale udało się ją szybko zmienić. Wyprzedziliśmy Wasiliewa, awansowaliśmy na 2. miejsce i z tego się cieszymy. Zrobiliśmy, co mogliśmy.

Załoga ORLEN Team wystąpiła w 6 z 7 rund tegorocznego Pucharu Świata w rajdach Baja. Przygoński i Gottschalk zwyciężali w Dubaju i Jordanii, trzykrotnie zajmowali miejsca na podium, raz znaleźli się na 4. pozycji oraz nie ukończyli Italian Baja z powodu uszkodzenia samochodu.

Dzięki doświadczeniom z tego sezonu wiemy, że możemy osiągać jeszcze lepsze tempo. Mieliśmy z Timo fajną współpracę, cały rok bardzo mocno pracowaliśmy też nad samochodem, który działa jeszcze lepiej – dodał Przygoński.

Na drugim stopniu podium Baja Portalegre 500 znalazł się Nani Roma. Portugalski rajd był ostatnim starem załogi ORLEN Team w tym roku.

Klasyfikowani tylko w mistrzostwach Portugalii, Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow wygrali Dacią Duster kategorię T2. Polski dublet w bliźniaczym samochodzie zapewnili Grzegorz Brzeziński i Mieczysław Sobkiewicz.

Baja Portalegre 500 – wyniki (czołówka)

1. Terranova/Graue
Mini JCW Rally
5:39:24.4
2. Roma/Oliveiras
Borgward BX7 Dkr Evo
+2:53,1
3. Przygoński/Gottschalk
Mini JCW Rally
+4:42,7
4. Oliveira/Fiuza
Mini All4Racing
+7:43,8
5. Porem/Porem
Borgward BX7 Dkr Evo
+13:17,6
6. Reis/Cardoso
Mitsubishi Racing Lancer
+15:45,3
7. Franco/Franco
BMW Evo X1
+17:23,8
8. de Mevius/Leyh
Toyota Hilux
+17:44,7
9. Madeir/Sera
Kia Sportage
+20:40,1
10. Matos/Lutas
Fiat Fullback Proto
+31:30,6

Puchar Świata w rajdach Baja 2019 – punktacja końcowa (czołówka)

1. Orlando Terranova (ARG) 141 pkt
2. Kuba Przygoński (POL) 125 pkt
3. Władimir Wasiliew (RUS) 112 pkt
4. Martin Prokop (CZE) 65 pkt
5. Fiedor Worobjow (RUS) 57 pkt

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News