Kuba Greguła testował z Subaru Poland Rally Team. Szykują się zmiany w krakowskim zespole?

W tym roku oglądany Fordem Fiestą R2 na wyjazdowej rundzie GSMP (Jankov Vrsok), Kuba Greguła pochwalił się, że przed świętami zaliczył testy z zespołem Subaru Poland Rally Team.

Kuba Greguła testował z Subaru Poland Rally Team. Szykują się zmiany w krakowskim zespole?
Podaj dalej

Łohoooohooohooo?☃?Zastanawiacie się jaki prezencik dostaniecie pod choinkę ???Ja już dostałem ???Testy z Subaru Poland Rally Team??? ?Dzięki SPRT?Subaru Poland Rally TeamACG AUTO Kraków

Julkaissut Kuba Greguła Torstaina 20. joulukuuta 2018

17-latek jeździł Subaru Imprezą WRX STi na Torze Kielce. Były mistrz Polski w kartingu przyznał w rozmowie z nami, że nawiązanie współpracy z renomowanym polskim zespołem jest możliwe już w sezonie 2019. Gdyby do niej doszło, to na pewno nie będą to jednak Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w których nawet juniorzy z odpowiednią licencją nie mogą przystąpić do udziału bez prawa jazdy kat. B.

Kuba Greguła: To niesamowite, że dostałem taką okazję od prezesa Subaru Poland Rally Team. Dla mnie to było głównie wyzwanie, ponieważ nigdy nie jeździłem tak mocnym samochodem rajdowym, z podtrzymaniem turbo, którym jak można było zobaczyć w tym sezonie można wygrywać klasę Open N. W przyszłym roku nie mogę wykluczyć startów tym samochodem bądź innym, ale na pewno nie w RSMP ze względu na to, że nie mam prawa jazdy, a 18 lat ukończę dopiero w sierpniu. Patrzymy teraz na możliwość startów na Słowacji i w Czechach, gdzie wstępnie dowiedzieliśmy się, że taka możliwość mogłaby być. W Polsce będziemy weryfikować regulaminy na bieżąco. Przyglądamy się m.in. Tarmac Masters i Memoriałowi im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

O tym, że Subaru Poland Rally Team może być zainteresowane 17-latkiem sugeruje także komentarz Wojciecha Chuchały. Instruktor zespołu towarzyszył Gregule na Torze Kielce, zwracając nam uwagę na fakt, że nawiązanie współpracy z tak młodym zawodnikiem byłoby czymś przełomowym w polskich rajdach.

Wojciech Chuchała: Kuba bardzo szybko zaadaptował się do czteronapędu, do gabarytów i mocy samochodu. Wykazuje fenomenalną sprawność i bystry umysł. Aczkolwiek fundamentem w tym sporcie jest praca, praca i jeszcze raz praca, więc obiektywnie będziemy mogli to ocenić po dłuższym czasie, choć już teraz jestem mocno zdziwiony jego szybką adaptacją. Liczę, że program SPRT będzie dotyczył tak młodego i sprawnego zawodnika, jakim jest Kuba. Myślę, że mogłoby to otworzyć kolejne drzwi do polskiego motorsportu.

Subaru Poland Rally Team oficjalnie nie komentuje doniesień o oczekiwanym, jak można domniemać, zaangażowaniu Kuby Greguły. W najbliższym okresie można jednak spodziewać się potwierdzenia planów teamu na sezon 2019. W tym roku krakowski zespół reprezentowała załoga Marcin Słobodzian/Grzegorz Dachowski i okazjonalnie Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski.

Przeczytaj również