Koszmarnie nudne Abu Zabi. Zdecydowane zwycięstwo Hamiltona, Kubica przedostatni

Tradycyjnie już, pod względem emocji Grand Prix Zjednoczonych Emiratów Arabskich okazało się kompletną katastrofą. Po zwycięstwo sięgnął Lewis Hamilton, podium skompletowali Max Verstappen i Charles Leclerc.

Lewis Hamilton zwyciężył Grand Prix Zjednoczonych Emiratów Arabskich na torze Yas Marina w Abu Zabi. Brytyjczyk prowadził od startu do mety i jego zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez ułamek sekundy.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, wyścig w Abu Zabi był koszmarnie nudny. Na torze praktycznie nic się nie działo, a w trakcie pierwszych 18 okrążeń DRS był nieaktywny. Dzięki temu przez pół godziny obserwowaliśmy zawodników jadących w sznureczku, bez nawet próby ataku.

Na 4. pozycji wyścig zakończył Valtteri Bottas, który ruszał do rywalizacji z ostatniego pola startowego. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Sebastian Vettel, Alexander Albon, Sergio Perez, Lando Norris, Danił Kwiat oraz Carlos Sainz.

Wyścig w Abu Zabi był ostatnim w F1 dla Nico Hulkenberga oraz Roberta Kubicy. Niemiec zajął miejsce 12., zaś Polak uplasował się na 19. pozycji. Wyścigu nie ukończył Lance Stroll.