Koniec Force India. Od dziś team ma nową nazwę

Koniec Force India. Od dziś team ma nową nazwę

58 interakcji
Koniec Force India. Od dziś team ma nową nazwę

Podaj dalej

Zespół Force India będzie ścigał się pod nazwą Racing Point Force India. Nowa nazwa teamu obowiązywać będzie już od Grand Prix Belgii.

Jeszcze wczoraj zespół nie był pewien, czy w ogóle uda się wystartować na torze Spa-Francorchamps, jednak teraz wiemy, że po zmianie nazwy zatwierdzonej przez FIA oraz uregulowaniu statusu prawnego, będzie to możliwe.

Kolejne problemy Force India. Zespół może nie wystartować w Grand Prix Belgii

Nowa nazwa oznacza, że ​​zespół został pozbawiony wszystkich punktów, które zgromadził do tej pory w tegorocznym czempionacie. Teraz Racing Point Force India zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów a ich walka o punkty zaczyna się od nowa.

Okazało się też, że zmiana nomenklatury samochodu nie była możliwa, a status zespołu musi zawierać nazwę bolidu, stąd właśnie Racing Point Force India. Możemy się spodziewać, że w przyszłym roku czeka nas całkowity rebranding teamu z siedzibą w Silverstone.

Otmar Szafnauer., szef zespołu: Jesteśmy zachwyceni możliwością wystąpienia w Belgii pod nową nazwą. To zwiastuje dla nas nowy i ekscytujący rozdział. Zaledwie kilka tygodni temu czekała nas niepewna przyszłość, w której zagrożone było 400 miejsc pracy. Teraz nowy zespół ma poparcie konsorcjum inwestorów, któremu przewodzi Lawrence Stroll i wszystko wróciło na właściwe tory. Jesteśmy również wdzięczni FIA, za ich wsparcie w ostatnich dniach.

Dyrektor generalny F1, Chase Carey, również wyraził zadowolenie z rozwiązania problemu.

Chase Carey, dyrektor generalny F1:  To znakomicie, że we współpracy z zainteresowanymi stronami byliśmy w stanie zabezpieczyć środki setek ludzi pracujących w bazie w Silverstone. Cieszymy się, że sytuacja wokół Racing Point Force India została rozwiązana i że zespół będzie nadal ścigać się w Formule 1. To niezwykle ważne, że mamy pełną stawkę konkurencyjnych i zdolnych zespołów w Formule 1 i jesteśmy pewni, że Racing Point Force India będzie w przyszłości coraz silniejsze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News