Konflikt w Ferrari. Bernie Ecclestone śmieje się z Włochów

Konflikt w Ferrari. Bernie Ecclestone śmieje się z Włochów

13 interakcji
Konflikt w Ferrari. Bernie Ecclestone śmieje się z Włochów

Podaj dalej

Włoskie media nie szczędzą krytycznych uwag pod adresem Ferrari, gdzie po zakończeniu obecnego sezonu może dojść do poważnych roszad w kadrze zarządzającej.

Były szef Formuły 1, Bernie Ecclestone uważa, że ​​Ferrari jest „zbyt włoskie”, aby wygrywać mistrzostwa. Brytyjczyk powiedział, że aktualnie zespół z Maranello bardzo różni się od tego, który dominował wraz z Michaelem Schumacherem na początku lat 2000.

Ferrari walczy obecnie o mistrzostwo z Mercedesem, ale traci już do ekipy srebrnych strzał 53 punkty w klasyfikacji konstruktorów. Ostatni raz zespół wygrał w tej kategorii w 2008 r., podczas gdy 2007 r. był ostatnim, gdy kierowca Ferrari zdobył tytuł.

Sebastian Vettel ściga obecnie Lewisa Hamiltona, który aktualnie wyprzedza go o 50 punktów. Zapytany przez ESPN, dlaczego jego zdaniem Ferrari osiąga gorsze wyniki w tym roku, Ecclestone powiedział: „Ferrari jest zbyt włoskie.”

Bernie Ecclestone: Zespół jest obecnie zbyt włoski. Swego czasu Jean Todt sprawił, że ekipa stała się mniej włoska a Michael był jej prawdziwym liderem. Moim zdaniem brakuje im teraz tego typu organizacji. Ferrari pracuje w oparciu o zupełnie inny model niż Mercedes. Mercedes ma team, który wyłącznie się ściga. Nie mają praktycznie nic wspólnego z koncernem. W Ferrari to tak nie wygląda.

Przyszłość szefa Ferrari – Maurizio Arrivabene – także nie wygląda jasno. Coraz częściej mówi się, że nie jest on w stanie sprostać oczekiwaniom swoich szefów i kibiców – co oczywiście wywołuje jeszcze większą presje na nim i na całym otoczeniu we włoskiej stajni.

Ostatnio włoskie media poinformowały, że Maurizio Arrivabene, znalazł się na krótkiej liście kandydatów na dyrektora generalnego Juventusu Turyn.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News