Kolekcja 55 zapomnianych Volkswagenów T2S może być twoja za 1,3 mln zł 

Kolekcja 55 zapomnianych Volkswagenów T2S może być twoja za 1,3 mln zł 

VW-eBULLI-EV-2

Podaj dalej

Jeśli jesteś zainteresowany przywracaniem do stanu świetności Volkswagenów transportetów w stylu vintage, mamy idealny projekt dla ciebie.

W Kanadzie na aukcję trafiła kolekcja 55 modeli T2S. Ich cena wywoławcza to bagatela 350 000 dolarów amerykańskich, czyli około 1 338 650 zł.

Ogłoszenie pojawiło się na portalu Kijiji i niestety nie zawiera zbyt wielu zdjęć. Mimo to, mamy dość jasny obraz tego, z czym będzie musiał zmagać się potencjalny nabywca. Wszystkie samochody stoją w ogródku, obok siebie. Przypomina to bardziej złom aniżeli samochody nadające się do jakiegokolwiek projektu.

W opisie aukcji czytamy jednak, że wszystkie samochody są w „dobrej, nadającej się do dalszych prac kondycji”. Nie wiadomo, od jak dawna Volkswageny znajdują się w tym miejscu.

Wszystkie wydają się być jednak w miarę kompletne, choć nie chce nam się wierzyć, że z 55 widocznych na zdjęciach busów uda się stworzyć 55 idealnie odrestaurowanych busów.

Właściciel podwórka Volkswagenów nie zadał sobie trudu wystawienia każdego z busów pojedynczo, wrzucając je wszystkie do jednego wora i życząc sobie ponad milion złotych za komplet.

Wydaje się dużo prawda? Jeśli jednak podzielimy tę kwotę przez liczbę busów, za jeden przyjdzie zapłacić nam 6364 dolarów (24 tys. zł) co już nie jest tak przerażającą kwotą.

W ogłoszeniu możemy również przeczytać, że odpowiedzialnym za transport busów z ich obecnej lokalizacji będzie nowy szczęśliwy właściciel. Za samo obejrzenie kolekcji jej właściciel oczekuje 500 dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News