Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych – puchar Dacii Duster na start

Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych – puchar Dacii Duster na start

21 interakcji
IMG_2854

Podaj dalej

Trzeci sezon Dacia Duster Elf Cup odbędzie się w dniach 7-8 czerwca na trasach 1. Kłodzkiego Rajdu Samochodów Terenowych. Ściganie w tej dziedzinie motorsportu powraca tym samym na Dolny Śląsk.

Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych będzie drugą rundą mistrzostw Polski oraz pucharu Polski, jednak to właśnie w okolicach Lądku Zdroju wystartuje tegoroczny sezon Dacii Duster Elf Cup. Automobilklub Kłodzki organizował już kiedyś rajdy terenowe, jednak Rajd Jelcza to już odległa historia. Teraz nadszedł czas na wznowienie rywalizacji w myśl dewizy „wszystko jest drogą”.

Rajdy terenowe na moment opuszczają północną część Polski, a to oznacza, że w tym razem na zawodników czekają kompletnie nowe wyzwania. Jak wspominał Łukasz Biegus, dyrektor rajdu, tym razem impreza nie rozgrywa się na terenach wojskowych, czy poligonach, a na łąkach, polach i w terenach górskich. Coś takiego w naszym kraju nie było dotąd spotykane.

Start i meta rajdu będą miały miejsce na pięknym rynku w Lądku Zdroju, zaś bazą rajdu będzie ośrodek Czarna Góra. Pierwszego dnia, czyli w piątek 7 czerwca zawodnicy dwukrotnie pokonają krótki odcinek Czarna Góra. Na prawdziwe ściganie nadejdzie pora dzień później. Wtedy to wszyscy dwukrotnie zmierzą się z próbami Długopole (37,6 km) oraz Niemojów (13,0 km).

Za kierownicami rajdowych Dusterów zobaczymy m.in. Tadeusza Rzeżuchowskiego, Mariusza Pietrzyckiego, Macieja Grabowskiego, Magdalenę Zając, czy Michała Cebulę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News