Klasyczne porównanie najnowszych hothatchy - drag race

Klasyczne porównanie najnowszych hothatchy - drag race

Klasyczne porównanie najnowszych hothatchy – drag race

Podaj dalej

Większość producentów posiada w ofercie samochód, w którym za rozsądne pieniądze poczujemy się jak za kierownicą sportowego wozu

Wybór między wieloma opcjami może być jednak trudny. Można to na szczęście szybko zweryfikować – z pomocą przychodzi klasyczny drag race.

Oto konkurenci:

BMW M135i

Napędzane nowym 4-cylindrowym silnikiem o mocy 302 KM zapożyczonym z SUV-a X2 M35i. Moc jest przesyłana przez 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, która kieruje moc na wszystkie cztery koła za pomocą układu BMW X-Drive AWD.

Mercedes A35 AMG

Najnowszy model klasy A w wersji AMG. A35 ma 4-cylindrowy silnik o mocy 302 koni mechanicznych współpracujący z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, która jest dostrojona przez AMG w celu szybszej zmiany biegów. A35 wykorzystuje system Mercedes 4-Matic AWD z równomiernym rozłożeniem momentu obrotowego 50/50 między osiami.

Audi S3 i VW Golf R.

Audi reprezentuje jeden z najtańszych modeli ze znaczkiem „S” , podczas gdy Golf R to topowa wersja tego modelu.

Oba pojazdy korzystają z podobnej konfiguracji AWD i mają ten sam 2,0-litrowy 4-cylindrowy silnik TFSI, ale w Europie Audi S3 dysponuje mocą 306 koni mechanicznych, podczas gdy Golf R ma do dyspozycji tylko 300 koni.

Teraz pora na wideo z wyścigu na prostej.

Źródło: carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News