Zatankowanie 60 litrowego zbiornika tańsze o blisko 45 złotych?! Szykują się spore obniżki

Zatankowanie 60 litrowego zbiornika tańsze o blisko 45 złotych?! Szykują się spore obniżki

stacja paliw benzyna diesel lpg ceny paliw (3)

Podaj dalej

Niemal wszystkie kraje na świecie w ostatnim czasie borykają się ze znacznym wzrostem cen paliw. Jednak zatankowanie 60 litrowego zbiornika paliwa może być tańsze w przeliczeniu na złotówki aż o 45 złotych. Takie ulgi dla swoich kierowców przygotował jeden z rządów w Europie.

Zawirowania związane z wojną na Ukrainie mają bardzo duże oddziaływanie na życie na całym świecie. Głównie za sprawą nagłego wzrostu cen paliw. Cierpi na tym przede wszystkim Europa w tym Polska, ponieważ na pylonach reklamowych widujemy ceny, które wcześniej mogły być jedynie wizją z koszmaru. Rządy wielu państw zdają sobie z tego sprawę, dlatego chcą jakoś pomóc mieszkańcom.

Belgia obniża podatek i akcyzę na paliwo!

W Polsce mamy tarczę antyinflacyjną, która ma doprowadzić do nieco niższych cen na stacjach. Po zbliżone rozwiązania sięga Belgia. Tam rząd zapowiedział obniżenie VAT-u na energię z 21 do 6 procent. Dodatkowo mają kosztować mniej paliwa. Realne oszczędności szacuje się na około 10 Euro na 60 litrowym zbiorniku paliwa. Wszystko ma ruszyć od kwietnia i potrwać przynajmniej do września. W okresie wakacji rząd oceni skuteczność wprowadzonych przez siebie działań.

podatek paliwo stacja paliw
fot. freepik.pl

W Polsce też ma być taniej

Prezes PKN Orlen również zapowiedział obniżki cen paliw na stacjach, które w momencie pisania tego materiału powoli powinny być faktem. Olej napędowy ma być tańszy o 34 grosze, natomiast benzyna potanieje o 20 groszy. Dodatkowo, co bardzo ważne dla wielu kierowców zniesiono limit paliwa na jeden samochód.

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar
fot. pixabay

Eksperci z rynku paliwowego informują również o spadku ceny ropy za baryłkę. Oczywiście, jak to w Polsce bywa, obniżka cen będzie przebiegać zdecydowanie wolniej od podwyżki. W każdym razie bardzo byśmy sobie życzyli, żeby w najbliższym czasie litr paliwa kosztował w okolicach 5 złotych. Niestety prawdopodobnie ceny ze względu na poziom inflacji i inne wewnętrzne problemy ekonomiczne Polski zostaną w okolicach 6 złotych z groszami lub więcej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News