Te usterki najczęściej zgłaszali kierowcy w 2022 roku! Sprawdź, czy też miałeś z tym problem

Te usterki najczęściej zgłaszali kierowcy w 2022 roku! Sprawdź, czy też miałeś z tym problem

Te usterki najczęściej zgłaszali kierowcy w 2022 roku! Sprawdź, czy też miałeś z tym problem

Podaj dalej

Ciekawostek noworocznych ciąg dalszy. Dzisiaj przyglądamy się temu, jakie najczęstsze usterki zgłaszali kierowcy w 2022 roku. Nie chodzi tutaj o typowy ranking najbardziej awaryjnych samochodów. Bardziej istotne będą tutaj najczęstsze czynności serwisowe o różnej porze roku. Okazuje się, że można tutaj zauważyć pewien schemat.

Ubiegły rok był dużym wyzwaniem dla rynku motoryzacyjnym, ponieważ obserwowaliśmy procesy, które były już dawno nieobecne w gospodarce. Spadła ogólna sprzedaż samochodów fabrycznie nowych, także sprzedawcy pojazdów z drugiej ręki nie mieli łatwego zadania. Mniejsza podaż aut oznaczała, że kierowcy musieli bardziej zadbać o swoje obecne cztery kółka. I tak w zależności od pory roku można było zaobserwować pewien schemat działania kierowców.

Wiosną zainteresowanie warsztatami wzrasta!

Wraz ze wzrostem temperatur kierowcy zaczynają interesować się zmianą opon z zimowych na letnie. W tym czasie coraz więcej kierowców chce dokładnej weryfikacji stanu technicznego zawieszenia, a także układu hamulcowego. Część klientów już z dużym wyprzedzeniem myśli o napełnieniu klimatyzacji nowym czynnikiem. Popularnością cieszy się również wymiana filtrów w tym filtra kabinowego.

Latem króluje klimatyzacja

Oczywiście, gdy temperatury za oknem gwałtownie rosną, przypominamy sobie o istnieniu klimatyzacji w samochodzie. Jeśli pojawia się nieszczelność układu, sprężarka klimatyzacji odmówiła współpracy lub zaczyna brakować czynnika chłodzącego, to właśnie z tymi usterkami większość serwisów musi radzić sobie najczęściej. Na uwagę zasługuje również wymiana pasków i łańcuchów rozrządu, a także olejów razem z filtrami, ponieważ w tym okresie pewna grupa kierowców planuje dłuższe podróże.

Jesień i zima są spokojniejsze

Jesień większość kierowców traktuje, jako czas przygotowań do sezonu zimowego. W związku z tym mamy odwrócenie czynności przeprowadzanych wiosną. Zmiana opon z letnich na zimowe oraz kontrola stanu technicznego zawieszenia wraz z układem hamulcowym. Zimą zdarzają się naprawy bieżące, jak awarie turbosprężarek, okresowa wymiana oleju ustalona przez interwał wymiany.

źródło: Q Service Castrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News