Sprzedawcy z tych krajów mają złą opinię! Handlarze z Polski są najgorsi?!

Sprzedawcy z tych krajów mają złą opinię! Handlarze z Polski są najgorsi?!

zakaz sprzedaży samochód samochody używane

Podaj dalej

Zakup pojazdu z tak zwanej drugiej ręki niemal od zawsze był dużym wyzwaniem. Dzisiaj, gdy popyt przewyższa podaż, znalezienie samochodu godnego uwagi jest jeszcze trudniejsze! W związku z tym sprzedawcy z niektórych państw okryli się złą sławą. Jak na tym tle wyglądają handlarze znad Wisły?

Większość pojazdów używanych na terenie Polski ma swoje korzenie w innym państwie. Raport opracowany przez carVertical pokazuje jednoznacznie, że najwięcej importowanych pojazdów na przestrzeni maj 2021 – maj 2022 trafiło do Ukrainy. Około 80% oferty na tym rynku dla samochodów używanych pochodzi zza granicy. Polska w tym zestawieniu plasuje się na dziewiątej pozycji z poziomem 67,19%.

samochód zakup samochodu używany używanego stracić pieniądze cofnięty licznik
fot. pixabay

Tutaj znajdziesz najlepsze oferty!

Na podstawie przeprowadzonych badań przez ekspertów carVertical wiadomo, że najpewniejsze oferty używanych samochodów znajdują się we Włoszech, Francji, Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Szczególnie warto wspomnieć o Zjednoczonym Królestwie, ponieważ odkąd można zarejestrować w Polsce auto z kierownicą po prawej stronie, jest to ciekawy kierunek na motoryzacyjne zakupy.

Sprzedawcy z tych krajów unikają cofania liczników

Sytuacje, w których samochód po przekroczeniu polskiej granicy traci ze swojego przebiegu 100 tys km lub więcej, są już miejskimi legendami. Oczywiście ciągle zdarzają się sprzedawcy, którzy decydują się manipulować przebiegiem. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze kolejne auto ma wiarygodny stan licznika, warto zainteresować się ofertami z Wielkiej Brytanii. Polska znajduje się blisko mediany na poziomie 46 933 km. Średnio nad Wisłą auto ma skorygowany przebieg o 43 476 km.

uzywane-bmw-325

Wypadkowa przeszłość polskim znakiem rozpoznawczym?

Sprzedawcy samochodów z Polski mieszczą się w europejskiej średniej. Jednak istnieje kategoria, w której jesteśmy liderami, a jest ona raczej powodem do wstydu. Aż 65,70% ogółu sprzedawanych samochodów w naszym kraju ma wypadkową przeszłość! Najmniejszy odsetek aut po wypadkach znajdziemy we Włoszech. Tutaj ten wskaźnik oszacowano na około 16% wszystkich ofert.

wypadek kolizja ubezpieczenie oc ulga finansowa zniżka obniżka
fot. pixabay

Najniżej oceniani sprzedawcy w Europie!

Czy mimo niechlubnej pozycji lidera w takiej kategorii sprzedawcy z Polski cieszą się najgorszą opinią w Europie? Okazuje się, że można mieć drobne powody do zadowolenia. W ankiecie przeprowadzonej w 17 krajach Unii Europejskiej najsłabiej oceniono handlarzy samochodów z Bułgarii, Węgier i Litwy.

 

źródło: carVertical

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News