Sprawdzaj to w samochodzie co drugie tankowanie! Będziesz zadowolony!

Sprawdzaj to w samochodzie co drugie tankowanie! Będziesz zadowolony!

tankowanie paliwa paliwo

Podaj dalej

Sporo w sieci przeznacza się miejsca na dobre praktyki w życiu, które pomagają osiągnąć satysfakcję finansową. Dzisiaj zwracamy waszą uwagę na jeden element w samochodzie. Przyglądanie się jemu regularnie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Na początku truizm – samochód, jak każde inne urządzenie jest zależny od praw fizyki. Jeśli działa z większym oporem, musi zużyć więcej energii do wykonania tej samej pracy, jeśli opory byłby mniejsze. W przypadku pojazdów mówimy przede wszystkim o zapotrzebowaniu na paliwo. Benzyna, olej napędowy i gaz LPG są drogie i wiele wskazuje na to, że na tym wysokim poziomie zostaną z nami już na dłużej. Jak zatem w łatwy sposób generować oszczędności?

Zwróć uwagę na sposób pakowania

Już za kilka dni Wielkanoc – bardzo dobra okazja do spotkania z najbliższymi. Pakowanie samochodu na krótki lub dłuższy wyjazd to wbrew pozorom sztuka i trzeba wziąć pod uwagę między innymi rozłożenie ciężaru w przestrzeni bagażowej. Im równiej obciążona jest lewa i prawa strona pojazdu, tym stabilniejsza jazda po zakrętach. Bardzo duże znaczenie dla komfortu jazdy, a także zużycia paliwa ma ciśnienie w oponach. Najczęściej producenci wspomagają kierowców i udostępniają specjalistyczną tabelę. W niej znajdują się informacje, ile barów powinny mieć opony, gdy jedziemy po autostradzie z określoną ilością ludzi.

model audi q3 bagaznik
fot. mat. prasowe producenta

Sprawdzaj to w samochodzie, co drugie tankowanie!

Dobrym nawykiem jest również systematyczne przyglądanie się temu, jak wyglądają nasze opony w samochodzie. Właściwym momentem jest, chociażby tankowanie, gdy mamy kilka chwil bezczynności przy aucie. Możemy wizualnie ocenić poziom napompowania opon, zwrócić uwagę na ich stopień zużycia. W ten sposób często udaje się wychwycić nierównomierne ścieranie się opon. Dodatkowo optymalne ciśnienie w oponach zmniejsza zapotrzebowanie na paliwo. Skraca drogę hamowania i poprawia stabilność auta w zakrętach.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News