Przygotuj samochód do letnich wyjazdów! Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Przygotuj samochód do letnich wyjazdów! Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

samochód bagażnik dachowy

Podaj dalej

Lato jest tuż za progiem, za chwilę rozpoczyna się czerwiec, a to dla wielu osób jest okres wakacyjnych wyjazdów. Warto zadbać o samochód, żeby uniknąć niespodzianek podczas jazdy, ułatwić sobie jego obsługę i wygląd. Podpowiadamy, co możesz zrobić.

Wzrost temperatury za oknem jest faktem, intensywny okres rozkwitu roślin, piękna pogoda i wakacje zapasem, to wszystko skłania do dalszych podróży. Nawet przez jedynie kilka dni dłuższego weekendu, który startuje już w czerwcu. Jeśli w planach masz wyjazd autem na dalszą wycieczkę, weź pod uwagę te kilka wskazówek.

Sprawdź kondycję opon

Opony są jedynym łącznikiem pojazdu z nawierzchnią, dlatego powinny być w możliwie najlepszej kondycji. Ich regularna kontrola to dobry nawyk, który pomaga uniknąć problemów i daje szanse na niemal natychmiastową reakcję, gdy któraś z opon jest uszkodzona. Polecamy podczas każdego tankowania samochodu przeznaczyć chwilę na opony. Kontrola ciśnienia w kołach i ogólna wizualna ocena stanu technicznego każdej z opon, pozwala zaoszczędzić odrobinę paliwa, a także wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo. Wszelkie uszkodzenia strukturalne, wbite śruby lub gwoździe w bieżnik opony mamy szanse zauważyć.

cisnienie w oponach kontra wydatki na paliwo
foto Freepic jcomp

Skontroluj ustawienie świateł

W okresie letnim dni są coraz dłuższe i większość z nas porusza się po drogach za dnia. Przez to nieco zapominamy o prawidłowym ustawieniu świateł mijania. Jeśli masz za sobą wymianę żarówki w jednym z reflektorów, profilaktycznie warto wybrać się do najbliższej Stacji Kontroli Pojazdów, żeby diagnosta ocenił, gdzie dokładnie pada strumień światła. Dbajmy o siebie nawzajem na drogach i nie oślepiajmy innych kierowców.

Przygotuj szybę i przód samochodu na owady

Latem jazda poza miastem oznacza sporo rozbitych o przód samochodu owadów. Jeśli zostawimy je na dłużej na przednim zderzaku lub atrapie chłodnicy, szczątki tych małych stworzeń zmienią się w trudną do usunięcia skorupę, która dodatkowo może uszkodzić nasz lakier. Dlatego polecamy przygotować szybę i przód auta na bliski, a także częsty kontakt z owadami. Na szybę można zastosować niewidzialną wycieraczkę, która ogranicza przyleganie owadów do szyby. Na przód pojazdu zaleca się zaaplikowanie dobrej jakości wosku, a także zakup specjalistycznych preparatów do usuwania owadów.

owady las samochod

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News