Poznaj triki nieuczciwych sprzedawców! Z tą wiedzą unikniesz kłopotów

Poznaj triki nieuczciwych sprzedawców! Z tą wiedzą unikniesz kłopotów

diesel uzywany handlarz

Podaj dalej

Dzisiaj zakup samochodu jest dużym wyzwaniem. Rynek przeżywa spore problemy, podaż nadal znajduje się poniżej popytu, dlatego wielu ludzi powoli zaczyna kupować „cokolwiek”. Poznaj triki nieuczciwych sprzedawców i ustrzeż się przed zakupem auta, które okaże się skarbonką.

Od wielu lat wiadomo, że kupowanie samochodów przez sprzedawców ma być przede wszystkim dla nich zyskiem, dlatego jeśli coś ma być dobre i tanie, w zasadzie jest fantazją kupującego, niż faktycznym stanem rzeczy. Dobre auta kosztują, natomiast tanie samochody bardzo często mają szereg wad. Mimo wszystko ludzie dalej poszukują kilkunastoletnich samochodów w bardzo dobrym stanie technicznym, najlepiej klasy średniej lub premium za tak zwaną rozsądną cenę. Ten fakt wykorzystują niektórzy nieuczciwi sprzedawcy samochodów.

Ciepły silnik i spotkanie przy ruchliwej drodze – ukrywanie problemów z silnikiem!

Oczywiście spotkanie przy ruchliwej drodze w mieście z autem o rozgrzanym silniku nie w każdym przypadku musi oznaczać podstęp. Jednak triki sprzedawców polegają na wykorzystaniu otoczenia na swoją korzyść. Gdy zaparkujemy pojazd przy ruchliwej drodze, dużo łatwiej możemy ukryć niepokojące dźwięki podczas pracy silnika. Stukotanie łańcucha rozrządu, panewek i innych elementów. Poza tym rozgrzany silnik dużo lepiej jest odpalić, więc ewentualne problemy z rozruchem trudniej wykryć.

Używanie silikonu i kleju do uszczelnienia – triki desperacji?

Teraz pora na prawdziwe skrajności, czyli stosowanie kleju wysokotemperaturowego i kleju do plastiku. Do czego te dwa preparaty mogą się przydać nieuczciwemu sprzedawcy? Przede wszystkim do chwilowego uszczelnienia wycieków z głowicy oraz uszkodzonych zbiorników od płynów eksploatacyjnych, gdy przykładowo samochód miał poważną kolizję i wykorzystujemy podzespoły, które są uszkodzone. Dodatkowo pasek wieloklinowy, który swoje dobre dni ma już dawno za sobą, może odzyskać dawny plask. Wystarczy smar do uszczelek i mamy stary pasek, ale jakby nowy.

Gdy jest zbyt idealnie, trzeba być ostrożnym!

Ludzie, którzy zajmują się marketingiem i sprzedażą wiedzą doskonale, że kupujemy przede wszystkim emocjami. Zakup samochodu zawsze jest podbudowany dużym ładunkiem ekscytacji, stresu, świadomości spełniania marzeń. Wtedy bardzo często przestajemy analizować rzeczy w sposób racjonalny. I tak niemal każda nasza decyzja w życiu związana jest bardziej z emocjami, niż chłodną kalkulacją, a co dopiero wtedy, gdy stoi przed nami wóz, jak z bajki.

myjnia

I tutaj też może być następny haczyk. Triki nieuczciwych handlowców wykorzystują to, że praktycznie wszystko „kupujemy oczami”. Jeśli coś wygląda estetycznie, czysto i w sposób zadbany, na pewno takie było przez cały czas. Oczywiście zdarzają się auta o wzorowej czystości, utrzymywane przez ludzi, którzy cenią sobie porządek i estetykę. Jednak najczęściej tego rodzaju pojazdy mają swoją cenę, ale ponadprzeciętną, zamiast podejrzanie niską.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News