Policja może przejmować sprzęt dzięki epidemii?! Jest na to dowód!

Policja może przejmować sprzęt dzięki epidemii?! Jest na to dowód!

bmw-serii-3-polift

Podaj dalej

Choć wydaje się to nieprawdopodobne policja, może korzystać z pojazdów przestępców. Jest to zupełnie zgodne z prawem działanie, które pokazuje, że polskie przepisy prawa na bardzo wiele pozwalają.

Sceny związane z wykorzystaniem przez funkcjonariuszy policji aut należących do przestępców, pochodzą głównie z filmów akcji na srebrnym ekranie. Wtedy bardzo często widać amerykańskiego stróża prawa, który w imię osiągnięcia sprawiedliwości, wsiada do pojazdu czarnych charakterów i udaje się w pościg. Mniej spektakularnie wygląda to w rzeczywistości, ale nadal jest możliwe.

Przestępcy dysponują coraz lepszym sprzętem

Zupełnie naturalny wydaje się pewien wyścig zbrojeń, który trwa pomiędzy przestępcami i policją. Bardzo dobrym przykładem są kartele narkotykowe z Meksyku lub Kolumbii, ponieważ przypominają one całkiem dobrze uzbrojoną armię. Dlatego podobnej jakości sprzętem powinna dysponować policja.

złodziej czeski kradzione

Oczywiście im bardziej zorganizowana przestępczość, a także proporcjonalna determinacja władz do jej zwalczania, tym wyższe koszty musi ponosić podatnik. Praktycznie wszystkie zakupy związane z wyposażeniem policji pochodzą z budżetu państwa, a więc ze wspólnej kasy, do której dokłada się każdy z nas.

Policja może przejmować sprzęt dzięki epidemii!

Od czasu początku zarazy na świecie już i tak skomplikowany system prawny w Polsce otrzymał następne super narzędzia do walki z przestępcami oraz samą chorobą. Jak podaje rzecznik prasowy policji, służba ta w ramach nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Luksusowe BMW od teraz w rękach policji

Na wejście w życie tych znowelizowanych przepisów musieliśmy poczekać chwilę. Nieco dłużej trwało ich wykorzystanie. Centralne Biuro Śledcze w Gdańsku, a dokładnie jego zarząd złożyło zapotrzebowanie na pojazdy. Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku jakiś czas temu zabezpieczył kilka samochodów.

Nowy wygląd BMW Serii 3 został przedwcześnie zaprezentowany. Niemiecki sedan zachowywał jeszcze do niedawna dość konserwatywny wygląd, nawiązując nawet do kultowej generacji E46 z koncepcją reflektorów. Ale to zniknie. Od premiery obecnej generacji BMW Serii 3 po wakacjach miną równo 3 lata. Na oficjalną odsłonę liftingu będziemy jeszcze musieli poczekać, prawdopodobnie do okolic przyszłego roku. Oczywiście bawarski producent pracuje nad samochodem już od dawna i wygląda na to, że już prawie go skończył. Podobnie jak nowe BMW Serii 2, również jego wyglądu nie udało ukryć się przed czujnym obiektywem internautów. Historia lubi się powtarzać, a my możemy przynajmniej częściowo zobaczyć, jak będzie wyglądać nowa Seria 3 po lifcie. Samochód został sfotografowany z przodu i choć nigdzie nie jest napisane, że to zdjęcie tego konkretnego auta, możemy być przekonani o jego autentyczności. Oczywiście, sam zderzak mógł zmienić każdy, ale tutaj mamy też inne lampy, których nie da się tak łatwo zmienić. Ponadto, auto posiada wszystkie elementy typowe dla nowszych modeli BMW. Światła, które były jednym z najciekawszych elementów tego samochodu, są teraz nudne i wyglądają jak z X3. Są bezpośrednio połączone z przednimi nerkami, co widzieliśmy już w poprzedniej generacji. Największe kontrowersje budzi jednak zderzak, który otrzymał charakterystyczny już centralny otwór. Do tego boki zostały obniżone i wyłożone geometryczną mieszanką trójkątów i bumerangów. Panowie z BMW - to nie jest KIA, ani Hyundai. Nie chcemy tutaj takich rzeczy! Niemiecki producent ma jednak na myśli głównie rynek azjatycki, gdzie klienci lubią takie udziwnienia. Nie jest jasne, kiedy BMW oficjalnie pokaże lifting Serii 3. Możemy spodziewać się jednak, że nie nastąpi to wcześniej niż w 2022 roku.

Należały one do grupy przestępczej, która specjalizowała się w handlu narkotykami. Jednak na podstawie nowych przepisów wspomniany wydział prokuratury z Gdańska przekazał do CBŚ w tym samym mieście dwa auta, byłą własność przestępców. Jednym z nich jest BMW.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News