Pojedynek gigantów - BMW M3 Touring vs Audi RS6 - które kombi okazało się szybsze?!

Pojedynek gigantów - BMW M3 Touring vs Audi RS6 - które kombi okazało się szybsze?!

Pojedynek gigantów – BMW M3 Touring vs Audi RS6 – które kombi okazało się szybsze?!

Podaj dalej

Aktualnie samochody z nadwoziem kombi stanowią mniejszość na rynku. Kierowcy z dużo większym zaciekawieniem spoglądają w stronę SUV-ów. Istnieją jednak modele, które są praktyczne, wygodne i oszałamiająco szybkie. Do tego grona niedawno dołączyło BMW z modelem M3 Touring, a więc kombi. Czy pokonało ono większe i mocniejsze Audi RS6?

W życiu wielokrotnie zastanawiamy się, jak mieć ciastko i zjeść ciastko. Szukamy kompromisów i dróg na skróty, które mają być odpowiedzią na nasze problemy. SUV ma łączyć w sobie z pozoru skrajne światy, czy w praktyce się to udaje, jest to kwestia bardzo sporna i zależy od indywidualnej opinii każdego użytkownika. A jak jest z kombi?

Audi RS6 – ikona szybkiego i rodzinnego kombi?

Oczywiście trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że większość z nas musi zdecydować się na kompromisy. Gdy nasza rodzina powiększa się o dzieci lub chcemy aktywnie spędzać wolny czas przy wykorzystaniu rowerów i innych przedmiotów, jak deska do pływania, dobrze sprawdzi się kombi. Jednak to nadwozie kojarzy się przede wszystkim z ekonomiczną, trwałą jednostką napędową i niewielką radością z jazdy.

audi-rs6-avant-performance
fot. Audi

Wyjątkiem przez lata było, chociażby Audi RS6, ponieważ łączy ono w sobie wszystkie podstawowe cechy kombi z osiągami samochodu sportowego przed duże „S”. Czy nowość z konkurencyjnej marki jest lepszym wyborem?

Pojedynek gigantów – BMW M3 Touring kontra Audi RS6

Ktoś może powiedzieć, że bezpośrednie porównanie BMW M3 Toruing z Audi RS6 jest niesprawiedliwe, ponieważ Audi jest większe, mocniejsze i też droższe od swojego konkurenta z Bawarii. Okazuje się, że statystyki nie w każdym przypadku mają znaczenie, ponieważ dużą rolę odgrywają również warunki, w jakich ma miejsce bezpośrednie porównanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News