Orlen Team z dobrym wynikiem w Rajdzie Maroko 2022 - podsumowanie rywalizacji!

Orlen Team z dobrym wynikiem w Rajdzie Maroko 2022 - podsumowanie rywalizacji!

Orlen Team z dobrym wynikiem w Rajdzie Maroko 2022 – podsumowanie rywalizacji!

Podaj dalej

W czwartek 6 października zawodnicy startujący w Rajdzie Maroko 2022 przejechali ostatni etap z Tan Tan do Agadir o długości blisko 300 km. Dla załogi Orlen Team był to udany dzień i okazja do krótkiego podsumowania rywalizacji.

Rajd Maroko dla Kuby Przygońskiego i Armanda Monleon jest jednym z punktów do głównego celu, jakim jest Rajd Dakar 2023. Nowy pilot i dobrze znany samochód – Mini Buggy okazały się dobrym połączeniem. Cały Orlen Team z pewnością ma powody do zadowolenia.

Dobra nawigacja i szukanie tempa

W rajdach terenowych poza czystą prędkością na danym etapie kluczowa jest również dobra nawigacja. Dlatego na prawym fotelu Mini Buggy usiadł Armand Monleon – doświadczony Hiszpan, który ma na swoim koncie już siedem startów w Rajdzie Dakar. Istotne dla Kuby Przygońskiego jest również to, że Armand ma również w swoim portfolio wątek jazdy na motocyklu.

Etapy Rajdu Maroka pokazały, że załoga Orlen Team dysponuje tempem na poziomie najlepszych duetów w samochodach. Jedynie troszkę mniej sportowego szczęścia sprawiło, że na kilku etapach tej trudnej imprezy polsko – hiszpański team miał kilka przygód. Siódme miejsce na ostatnim etapie to całkiem obiecujący prognostyk przed dalszą częścią przygotowań.

Szóste miejsce w rajdzie

Mini Buggy w barwach Orlen Team po kilku dniach zaciętej rywalizacji w Rajdzie Maroka szczęśliwie dojechało do mety. Kuba Przygoński i Armand Monleon cieszą się z doskonałej szóstej lokaty w klasyfikacji generalnej wśród samochodów!

Jestem bardzo zadowolony z nowej przygody z Armandem Monleon. Dziękuję za doskonałą nawigację. Do tego bardzo dobra konkurencyjność naszego Mini Buggy. Dziękuję XRaid Team za dobrą robotę! – mówi Kuba Przygoński.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News