Niekontrolowany wyciek oleju silnikowego? Przyczyna może być banalna!

Niekontrolowany wyciek oleju silnikowego? Przyczyna może być banalna!

Prosty trik pozwoli zapłacić mniej u mechanika

Podaj dalej

Każda czynność serwisowa ma określony schemat postępowania. Jeśli pominiemy jeden z etapów, mogą pojawić się określone komplikacje, które powodują przykładowo niekontrolowany wyciek oleju silnikowego! Warto poszukać przyczyny w kilku prostych do zdiagnozowania miejscach.

Regularne serwisowanie samochodu to jedna z podstaw jego trwałości. W związku z tym w zależności od interwałów wymiany płynów i filtrów mechanik lub my sami podejmujemy szereg czynności serwisowych. Za każdym razem istnieje spore ryzyko drobnego błędu podczas wymiany filtrów, który może mieć swoje konsekwencje. Dlatego rekomendujemy za każdym razem zachować maksymalne skupienie i ograniczenie pośpiechu do minimum.

Złe dopasowanie filtra powietrza

Jednym z najpopularniejszych błędów przy wymianie filtrów w samochodzie jest złe dopasowanie filtra powietrza do kasety mocującej. Gdy coś utrudnia nam prawidłowy montaż i musimy używać sporo siły, żeby spróbować jakoś upchnąć filtr na swoim miejscu, być może mamy zły egzemplarz filtra. Czasami wersje pojazdu przed liftingiem i po liftingu mają drobne zmiany konstrukcyjne, które można odczuć w takich sytuacjach. Jeśli na skutek złej wymiany filtra uszkodzimy jego powierzchnię, konieczny jest zakup następnego egzemplarza.

Pośpiech przy montażu filtra paliwa

Gdy jesteśmy kierowcami o zacięciu mechanicznym i chcemy sami wykonać kilka czynności serwisowych przy swoim samochodzie, na pewno pośpiech będzie złym doradcą. Trzeba pamiętać, że niemal każdy współczesny filtr paliwa pracuje pod ciśnieniem, dlatego montaż opasek zaciskowych jest absolutnie konieczny! I w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie oryginalnych podzespołów. Każda nieszczelność przy mocowaniu filtra generuje określone problemy z układem paliwowym.

Niekontrolowany wyciek oleju? Sprawdź filtr

Jeśli z naszym silnikiem w samochodzie jest wszystko w porządku, plamy oleju pod samochodem lub na innych podzespołach jednostki napędowej są bardzo mocnym sygnałem ostrzegawczym. Jednak nie w każdej sytuacji muszą oznaczać one poważną awarię. Czasami przyczyna leży w złym sposobie montażu filtra oleju!

pieniądze klimatyzacja mechanik czynnik
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News