Najlepsze SUV-y do 30 000 złotych! Zobacz TOP 3 na polskim rynku!

Najlepsze SUV-y do 30 000 złotych! Zobacz TOP 3 na polskim rynku!

dacia duster polska

Podaj dalej

Preferencje kierowców z czasem ulegają zmianie, dlatego rynek motoryzacyjny aut używanych musi się do tego dostosować. Jakie najlepsze SUV-y za 30 000 złotych możemy znaleźć w kraju? Okazuje się, że w tym popularnym segmencie wybór jest duży i niemal każdy znajdzie coś dla siebie.

Moda na samochody o nazwie SUV przyszła do Europy i w zasadzie rozlała się na cały świat ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie można powiedzieć, że tego rodzaju auta wypierają skutecznie z rynku nadwozia kombi, minivany i nawet hatchbacki. Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych nadal silną pozycję mają sedany i duże auta rodzinne.

BMW X3 – radość z jazdy w rozsądnej cenie

Ranking zaczynamy od bardzo klasycznego samochodu. Skoro mówimy o najlepszych SUV-ach do 30 000 złotych, powinno się w tym zestawieniu pojawić BMW. Model X3 prawdopodobnie jest najstarszą propozycją, jednak ma do zaoferowania sporo zalet. Przede wszystkim jest to samochód nastawiony na legendarną radość z jazdy i oferuje dużą dynamikę. Optymalnym silnikiem dla tego auta wydaje się motor wysokoprężny o pojemności trzech litrów. Warto zwrócić uwagę na jakość serwisów, ponieważ dobrze utrzymany egzemplarz z pewnością odwzajemni się trwałością.

Dacia Duster – rumuński szlagier!

Przenosimy się na zupełnie inną skalę motoryzacji i z luksusowego i nieco starszego BMW X3, możemy zainteresować się Dacią Duster. Dlaczego w kategorii najlepsze SUV-y do 30 000 złotych to jest ciekawa propozycja? Odpowiedź jest prosta: Dacia sama w sobie jest interesująca. Owszem tania, słabiej wykonana, ale całkiem dzielna w terenie i co dla wielu osób ważne, najmłodsza w tym zestawieniu. W tej cenie można pokusić się o znalezienie dobrych egzemplarzy z początkowych lat produkcji od 2010 roku w górę z benzynowym silnikiem 1.6 litra, który fajnie działa z instalacją LPG.

Mitsubishi Outlander – przestrzeń do dyspozycji

Na koniec coś prosto z kraju kwitnącej wiśni, czyli Mitsubishi Outlander. Propozycja o tyle interesująca, ponieważ ten SUV ma do zaoferowania przede wszystkim dość dużą ilość miejsca dla pasażerów i bardzo dobre silniki wysokoprężne. Dodatkowo atutem jest duża popularność tego Mitsubishi w Polsce w związku z tym wybór samochodów na rynku wtórnym, jest zadowalający.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News