Możesz dostać 250 tysięcy złotych nagrody! Wiesz, gdzie są te auta?

Kradzież luksusowych samochodów to zjawisko nadal dość powszechne, które budzi sporo emocji. Przede wszystkim u właścicieli, dlatego możesz dostać 250 000 złotych, jeśli wiesz, gdzie znajdują się dwa skradzione SUV-y.

Możesz dostać 250 tysięcy złotych nagrody! Wiesz, gdzie są te auta?
Podaj dalej

Jak informuje portal Dziennik Śledczy 11 lutego z posesji znanej poznańskiej rodziny przedsiębiorców, zniknęły dwa luksusowe samochody: Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid oraz Mercedes G63 AMG Brabus 800. Za wskazanie miejsca postoju lub innych ważnych informacji przewidziano nagrodę.

Kradzieże samochodów na walizkę – ciągle niebezpieczna metoda

Współczesne samochody bardzo często są wyposażone w system bezkluczykowego otwierania zamków i uruchamiania silnika. Za dużym stopniem wygody idzie też spore niebezpieczeństwo, ponieważ złodzieje samochodów dysponują specjalnymi urządzeniami, które potrafią przechwycić sygnał wysyłany z kluczyka do pojazdu i otworzyć zamki, a także odpalić auto. Dlatego, żeby zabezpieczyć się przed ryzykiem takiej kradzieży, zaleca się trzymać kluczki do samochodu w dalszej odległości od niego, przykładowo w pomieszczeniu po drugiej stronie budynku lub w specjalnych futerałach, które zagłuszają wysyłanie sygnału.

złodziej czeski kradzione

Bułgarski „Gameboy” – nowe zagrożenie na rynku

Kilka dni temu jedna ze stacji telewizyjnych opracowała reportaż, w którym pokazuje działanie urządzenia przeznaczonego do dekodowania sygnałów w samochodach. Bułgarski produkt pozwala w sposób niemal niezauważony otworzyć zamki i uruchomić silnik w koreańskich, a także japońskich samochodach. Obecnie ta metoda kradzieży jest praktycznie idealna, przez co wykrycie potencjalnych sprawców jest bardzo trudne. We wspomnianym materiale dowiadujemy się, że jednymi z głównych odbiorców tego produktu są Polacy.

Włamanie do domu po kluczyki

Jednak w opisywanej sprawie, jak opisuje portal Dziennik Śledczy, doszło do wyjątkowego działania. Złodziejom tak bardzo zależało na kradzieży tych dwóch samochodów, że włamali się oni do domu, aby dostać oryginalne kluczki. W epoce kradzieży na walizkę takie działanie jest mocno poza schematem.

Możesz pomóc? Podziel się informacjami!

Na łamach wspomnianego portalu, który dzisiaj jest źródłem dla tej publikacji, dowiadujemy się, że poszukujemy samochodów:

  • Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid, data pierwszej rejestracji 28/09/2020, PO 8RN67, numer WIN WP1ZZZ9YZLDA52205, kolor – czarny metalik;
  • Mercedes G63 AMG Brabus 800, rok produkcji – 2021, numer WIN W1N4632761X386126, kolor – czarny mat

Wszelkie ważne informacje na temat całego zdarzenia, można przekazać między innymi pod numerem telefonu: +48123120503. Redakcja Dziennika Śledczego zapewnia anonimowość. Dla osoby, która pomoże odnaleźć auta, przewidziano 250 000 złotych nagrody.

Przeczytaj również