Mercedes zaszokował fanów! Nowa gwiazda zaprezentowana

Mercedes zaszokował fanów! Nowa gwiazda zaprezentowana

brabus-900-rocket-mercedes-amg-gt63-s-4

Podaj dalej

Mercedes od wielu lat stawia na wyraziste projekty i powoli odcina się od samochodu dla statecznych ludzi. Najnowsza prezentacja to potwierdza.

Samochody z gwiazdą na masce od początku swojego istnienia kierowane były przede wszystkim do klienta zamożnego, który oczekuje wysokiej klasy materiałów, dużej trwałości i prestiżu wynikającego z renomy marki. Podobne wymagania stawiano w stosunku do pojazdów użytkowych, które w latach 80. i 90. XX wieku uznawane były za synonim trwałości. Z czasem ten nieskazitelny wizerunek zaczął mieć pewne rysy, które niestety się utrzymują.

Mercedes przestaje być samochodem dla taksówkarza

Starsze modele Mercedesa i nieco nowsze konstrukcje, szczególnie w Niemczech, uznawane są za wzór samochodu dla taksówkarza. Przede wszystkim ze względu na swoją trwałość i komfort dla pasażerów na tylnej kanapie. Jednak z biegiem lat ingerencje mechaniczne zdarzają się coraz częściej. Prawdziwym czynnikiem, który decyduje o tym, że auta ze srebrną gwiazdą na masce przestają być wyborem wyłącznie dla osób o konserwatywnych gustach konsumenckich, są najnowsze modele i ich stylistyka.

Hybrydy i coraz większe ekrany we wnętrzu

Niemiecki producent powoli zmienia swoją grupę odbiorców. Dzisiaj komunikuje przede wszystkim do zamożnego, młodszego klienta, który chce mieć samochód modny i nowoczesny. Stąd jednym z najmocniejszych modeli w gamie Mercedesa jest hybrydowa wersja AMG GT 4-Door, która łączy w sobie silnik spalinowy i napęd elektryczny. Znak czasów i subtelne mrugnięcie okiem w stronę nowych konsumentów.

mercedes-logo-aktualizacja

Nowa gwiazda szokuje fanów?

Jednak poza walorami mechanicznymi we współczesnej motoryzacji kluczowy jest marketing. Dawniej ambasadorzy marki z gwiazdą na masce pochodziły między innymi ze świata motorsportu. Dzisiaj inspiracja wyścigami samochodowymi powoli schodzi na dalszy plan. Osobami, które mają zachęcać do kupowania i utożsamiania się z marką, stają się szeroko rozumiani celebryci.

Dlatego przy okazji premiery najnowszego Mercedesa AMG GT 4-Door świat motoryzacji dowiedział się, że najnowszym ambasadorem marki został William James Adams. Kto to taki? Aktualnie osoba związana nadal z przemysłem muzycznym, która na scenach występuje pod pseudonimem Will.i.am. Artystę spotykamy w najnowszym filmie promocyjnym modelu AMG GT 4-Door.

Przeczytaj również