Lato powoli dobiega końca, pora pomyśleć o oponach zimowych!

Lato powoli dobiega końca, pora pomyśleć o oponach zimowych!

opony – wyważanie

Podaj dalej

Lato jest piękną porą roku, która kojarzy się przede wszystkim z wakacjami. Fani motoryzacji mogą dostrzegać też szansę na tańsze opony zimowe!

Standardowy zabieg sieci handlowych – przecena produktów na zimę

Jest przynajmniej kilka powodów, które warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy kupić opony zimowe. Jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście cena. Gdy zastanawiamy się, na jakie opony w danej chwili nas stać, trzeba o tym myśleć latem. Końcówka tej wakacyjnej pory roku to jedna z ostatnich chwil na zakup wysokiej klasy ogumienia w atrakcyjnej cenie. Przystępne kwoty w prospektach i na stronach internetowych dla zimówek, wynikają z praw rynku. Obecnie praktycznie każdy podlicza rodzinne budżety i szykuje się do roku szkolnego.

ford-plaza-wakacje-2

W tym czasie opony zimowe cieszą się znikomym zainteresowaniem. Popyt niski i wysoka podaż sprawiają, że na kierowców czekają bardzo dobre promocje. Wystarczy tylko przeznaczyć nieco więcej czasu na znalezienie prawdziwych okazji w sieci. Następnym krokiem powinno być odpowiednie miejsce do przechowania ogumienia.

Opony letnie i zimowe potrzebują odpowiednich warunków

Ta informacja przyda się szczególnie początkującym kierowcom i jednocześnie jest doskonałym przypomnieniem dla bardziej doświadczonych uczestników ruchu. Opony najlepiej przechowywać czyste, a także zabezpieczone specjalistycznymi preparatami w pozycji stojącej, jedna obok drugiej. Położenie opon na jednej z krawędzi w krótkim czasie jest bezpieczne. Jednak długotrwały nacisk na ostatnią gumę przez poprzednie mieszanki, może zniekształcić budowę opony. Dlatego jeśli chcemy tego uniknąć, przekładajmy co jakiś czas opony lub stawiajmy je tak, jak są umieszczone na samochodzie.

Jeśli brakuje miejsca na przechowanie opon, warto zawczasu rozeznać się, czy w najbliższej okolicy znajduje się magazyn lub przechowalnia opon. W okresie letnim zdecydowanie łatwiej znaleźć wolne miejsca, które można sobie zarezerwować na zimę.

Najlepiej wybierać rozmiar opony rekomendowany przez producenta

Eksperymentowanie z oponami to często domena domorosłych tunerów i profesjonalnych zespołów w motorsporcie. Jednak do zwykłego użytkowania auta w zupełności wystarczą opony rekomendowane przez producenta. Marka ogumienia ma mniejsze znaczenie, ważne, aby wszystkie inne parametry, jak średnica i szerokość opony były zgodne z instrukcją obsługi pojazdu. Takie połączenie zapewnia bezpieczne prowadzenie się auta.

Przeczytaj również