Łada Niva w nowej wersji! Znak czasów zawitał do... Niemiec

Łada Niva w nowej wersji! Znak czasów zawitał do... Niemiec

Łada Niva na prąd

Podaj dalej

Łada to jedna z najlepiej wypromowanych rosyjskich marek samochodów na świecie. Modele tego producenta docenia się za trwałość, niezmienność, prostą budowę i stosunkowo niską cenę. Teraz również za elektryczną wersję?

Rosjanie wyprzedzili konkurencję!

W Polsce Łada Niva cieszyła się sporą popularnością na początku XXI wieku, kiedy z jej możliwości terenowych korzystały między innymi służby leśne. W niektórych kręgach jest to stereotypowy samochód pracownika Lasów Państwowych. Można powiedzieć, że Łada wprowadzając na rynek Nivę wyprzedziła swoje czasy, ponieważ ten niewielki samochód terenowy można nazwać SUV-em. Prosta budowa, nieco podwyższone zawieszenie i średniej jakości właściwości terenowe. Idealny pojazd na nierówne, gruntowe drogi, których w Rosji jest zdecydowanie więcej niż w Polsce.Łada

Łada bardzo oszczędnie wprowadza modernizacje swoich modeli

Samochody elektryczne sukcesywnie podbijają kolejne segmenty rynku i niemal wszyscy producenci decydują się na opracowanie pojazdu zasilanego z gniazdka. Łada słynie z bardzo konserwatywnego podejścia do modernizacji swoich modeli. Łada 2107 przez bardzo długi czas powstawała niemal w tej samej formie. W ostatnim czasie rosyjski producent zdecydował się na dość poważne, jak na swoje standardy modyfikacje. Jednak Niemcy zdecydowali się jeszcze mocniej unowocześnić tę wyjątkową konstrukcję.

Rosyjska fantazja i niemiecka precyzja?

Na pewno przy projektowaniu Łady Nivy bardzo dużo uwagi przeznaczono na funkcjonalność. Bez tego ten samochód zyskałby zdecydowanie mniejszą popularność. Dzięki dostosowaniu do warunków, w jakich miał on jeździć niemal każdego dnia, sprawdza się doskonale do dziś. Co ciekawe ten rodzaj auta cieszy się dużą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy postanowili dodać coś od siebie. Tak z połączenia rosyjskiej fantazji i niemieckiej precyzji wyszła Niva z silnikiem elektrycznym o mocy 88 KM i zasięgu do 300 km.

Modyfikacja Łady ze spalinowej na elektryczną kosztuje około 2800 Euro, jeśli chcemy mieć od początku gotowy projekt, to trzeba wydać 19 900 Euro. W ten sposób jest to jeden z najtańszych samochodów elektrycznych na tamtejszym rynku. Warto przypomnieć, że podobne zabiegi przeprowadza czeska firma, która jako bazę pod swój elektryczny samochód wykorzystuje markę UAZ wraz z modelem Hunter.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News